Canım Anne

Okul Öncesinde Çocuklara Öğretilmesi Gereken Bilgiler

Okul Öncesinde Çocuklara Öğretilmesi Gereken Bilgiler

Okul Öncesinde Çocuklara Öğretilmesi Gereken Bilgiler

Okula başlamadan önce çocuğunuza öğretmeniz gereken bazı temel bilgiler ve davranışlar vardır. Bu temel bilgileri çocuğunuz okula başlamadan önce öğrenirse okula başladığında daha uyumlu olacaktır. Okul öncesinde çocuklara öğretilmesi gereken temel bilgiler arasından bazıları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

okul-oncesinde-cocuklara-ogretilmesi-gereken-temel-bilgiler

  • Okul öncesi çocuklara öğretilmesi gereken en temel alışkanlık ve bilgilerin başında arkadaş edinebilme becerisi gelmektedir. Çocuğunuz okula başlamadan önce arkadaşlık kurabileceği ortamlara girmesine özen göstermeli ve onu bu anlamda teşvik etmelisiniz.
  • Okula başlayacak olan miniklere alıştırılması ve öğretilmesi gereken bir diğer nokta ise okul servisidir. Okul servisine ve şoföre alışmasını sağlayınız. Öncelikle işe şoför ile tanıştırarak başlayınız. Daha sonra nerde inmesi ve nerde binmesi hakkında bilgiler paylaşıp öğretiniz. Hangi kurallara uyması gerektiği konusunda sıcak bir konuşma da yapabilirsiniz.

okul-oncesinde-cocuklara-ogretilmesi-gereken-temel-bilgiler

  • Okul öncesi çocuklarına öğretilmesi gereken bilgilerden biri de düzenli beslenmedir. Aynı zamanda okul öncesi çocukların ince motor kasları yavaş yavaş geliştiği için yemek yeme konusunda sıkıntılar çekebilirler. Bu konuda çocuğunuza destek olmalı ve öğrenmesi için fırsat tanımalısınız.
  • Okul öncesi çocuklara öğretilmesi, anlatılması gereken bilgilerden, davranışlardan bir diğer ise paylaşmadır. Çocuğunuza paylaşmayı, yardımlaşmayı öğretmelisiniz. Bu konuda kendini gösterebileceği ortamlar hazırlamalısınız.

Bu noktalara dikkat ederek, bu temel bilgileri çocuklarınıza vererek okula başladıklarında daha kolay alışmalarını sağlayabilirsiniz.

okul-oncesinde-cocuklara-ogretilmesi-gereken-temel-bilgiler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi