Opal Taşı ve Faydaları

Opal Taşı ve Faydaları

Takı dünyasının en özgün ve estetik taşlarından biri olan Opal, adını Yunancadan renk değişimini görmek anlamına gelen “opali ious’’ sözcüğünden almıştır. Opal adının yanı sıra; Gökkuşağı taşı, Göz taşı, Panzehir taşı ya da Dünyanın gözü isimleriyle de anılıyor. Opal Taşı kuvarsın bir türüdür. Kuvars gibi silis oksittir. Görünümü yağsı ve camsıdır.

Yeraltında hareket halinde olan termal suların, kayalar arasındaki boşluklara çökelmesi sonucu oluşurlar. Bünyesinde bu sebeple bir miktar su bulundururlar. Taşıyan kişinin aşırı stresli ve gerilimi olduğu anlarda çatlayarak içerisindeki suyu atabilirler. Opal normalde renksiz bir taştır, fakat çeşitli metallerle karışarak değişik renkler alır veya çok renkli olarak bulunabilirler.

Örneğin; demir ve mangan içerenleri turuncu, nikel ve krom içerenleri yeşil renktedir. Mohs sertlik derecesi 6-6,5 arasındadır. Bunun yanı sıra sıcağa, güneş ışığı ve ısı değişimlerine hassas olduğu unutulmamalıdır. Öyle ki opal, avuç içinde bir süre ovalanırsa renk değiştirdiği gözlenebilir. Bu özelliğe sahip başka bir taş yoktur. Astrolojik olarak uyumlu olduğu burçlar akrep, yay ve balıktır. Sevgi, umut ve şefkat taşıdır. Opalin birçok çeşidi vardır, bunları; ateş opali, siyah opal, jelimsi opal, parçalı opal, beyaz opal, kristal opal, ağaç opal, süt opal, adi opal şeklinde sayabiliriz. Faydaları ise şu şekilde sıralanabilir;

blank

-Eklem iltihaplarını tedavi edicidir,

-Gözlerdeki görme gücünü artırır,

-Cesaret vericidir, Utangaçlığı azaltır,

-Gençlik gücü ve enerji verir,

-Parkinson hastalığına iyi gelir,

-İlham kaynağıdır yaratıcılık özelliği verir,

blank

-Hayal gücünü artırır,

-Kabus görmeyi engeller uykuda rahatlığı sağlar,

-Özgüveni artırır,

-Aşırı duygusallığı önler.

– Kişisel iradenizi kazandırarak bağımsızlığınız da size yardımcı olur,

-Negatif duyguları emerek aşırı duygulanmaların önüne geçer.

blank

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ