Organik Cilt Maskesi Yapımı

Organik Cilt Maskesi Yapımı

Cilt bakımı yaparken kozmetik ürünler kullanmak yerine organik maskeler yaparak daha sağlıklı, genç görünen canlı bir cilde kolayca sahip olabilirsiniz.

Kadınların hayatlarının hemen hemen her kısmında yer alan bakım yapmayı daha ucuz ve sağlıklı bir hale getirmek için evde doğal maskeler yapabilirsiniz. piyasada bulunan kozmetik ürünler kullanmak yerine evde bulunan malzemeler ile organik cilt maskesi yapabilirsiniz. Organik cilt maskelerinin yapılmasında cilt tipinizi göz önünde bulundurup ona göre maskeler hazırlamak gerekmektedir. Organik cilt maskeleri yaparken günlük olarak yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde bozulmalar yaşanabilir.

Organik cilt maskesi

Organik Cilt Maskesi Yapımı

  • Eşit miktarda tarçın, bal ve limonu karıştırın. Daha sonra bu karışımı günlük olarak yüzünüze sürün. Bal cildin nem dengesini sağlarken limon ve tarçın ise cildi derinlemesine temizleyecektir.
  • Organik bal ve organik sütü bir kap içerisinde cildinize yetecek şekilde karıştırın. Haftada 3-4 kez cildinize sürün. Cildiniz kuruluk, dökülme veya kaşıntı var ise bunun sebebi nem dengesini kaybetmesidir. Organik bal ve süt maskesi sayesinde cildiniz kaybettiği nemi tekrar kazanacaktır. Ayrıca pürüzsüz bir görünümde olacaktır.

Organik Cilt Maskesi

  • Zeytinyağı ve yoğurdu karıştırıp başka bir organik maske yapabilirsiniz. Yoğurdu direk olarak da yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Yoğurt cildi beyazlatırken kurumasını da engelleyecektir. Zeytinyağı ve yoğurt maskesi cildin erken yaşlanmasını engelleyecektir.
  • bir adet muzu püre haline getirin. Daha sonra üzerine maske kıvamına getirmek için bal ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı her hafta düzenli yaptığınızda cildiniz daha gergin olacak sarkmalar engellenecektir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ