Organik Oda Parfümü Yapımı

Temizlik malzemelerinde, kozmetik ürünlerinde ve benzeri mamullerde artık birçoğumuz marketlerde, alış veriş merkezlerinde satılan ve içeriğinde yüksek miktarlarda kimyasal madde bulunduran ürünler satın almamaya çalışıyoruz. Doğal yollardan üretilmiş malzemeler satan yerlere gittiğinizde ise oldukça fahiş fiyatlarla karşılaşmanız kaçınılmaz oluyor maalesef. Bu yüzden biraz araştırıp bu konuda pratik fikirler edinmeye çalıştık ve öğrendiklerimizi büyük bir keyifle sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Hanımların evin her yanından hoş kokular çıkmasını çok sevdiğini düşünerek doğal yollardan oda kokusu-parfümü yapılışı ile başlayalım dedik. Bir yere asarak koku salmasını sağlayacağınız ilk oda kokusu-parfümü malzemelerimiz çok basit.

Bir portakal ve 20-25 adet karanfil tanesi.

Bu organik oda kokusunu yapmak için karanfil tanelerini portakalın kabuğuna sonuna kadar saplamanız ve bir kurdele yardımıyla yüksek bir yere asmanız yeterli.

Oldukça hoş bir koku salgılayacağından emin olduğumuz bu kolay tarifi hemen uygulayacağınızdan eminiz. Yeri gelmişken bir püf noktası da vermiş olalım, karanfilleri portakal üzerine çizeceğiniz bir desene saplarsanız oda kokunuz oldukça dekoratif bir görüntüye de sahip olacaktır.

Sürekli koku verecek olan bu organik oda parfümünün dışında bir de sprey tarzı oda kokuları vardır bilirsiniz. Bu tekniğe benzer bir oda parfümü hazırlamak için de gerekli

malzemeler; yarım litre kaynamış, soğutulmuş su, bir çay kaşığının ucu kadar karbonat, 4-5 damla limon suyu, 3-4 damla istediğiniz bir meyve ya da çiçeğin yağı.

Bunları karıştırıp saklayabilmeniz için de kullanılmayan bir çiçek sulama fısfısı şişesidir. Tüm malzemeleri şişenin içine ekleyerek iyice karıştırmalısınız. 2-3 dakika sonra oda kokunuz-parfümünüz hazır olacaktır. Dileğiniz zaman havaya sıkabileceğiniz ikinci tip organik parfümün hazırlanışı da bu kadar basit işte hanımlar.

Farklı ve besleyici bebek yemekleri öğrenmek, bebeğinizin iştahını açmak isterseniz, tariflere bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bebek sahibi olan tanıdıklarınıza sitemizin web sayfasını önerebilir, onların da sizler gibi bebeklerini beslerken onların da hoşuna gidecek yeni tarifler kullanmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ