Örgü Bebek Battaniye Modelleri

Örgü Bebek Battaniye Modelleri konusunda en güzel model için sizler için seçtik. El örgüsü bebek örgüleri her zaman annelerin tercihinde olmaktadır. Battaniye modelleri de en çok örülen el işleri arasında yer almaktadır. Kış ve yaz aylarında ipi göre kullanımı olmaktadır.

Battaniye modelleri tığ işi, tunus işi ve şiş örgü modelleri olarak birçok modeli bulunmaktadır. Modellerin anlatımları youtube kanallarında mevcuttur. Anlatımlı modeller kolaylık sağlamaktadır. İzleyerek kolaylıkla örneği modeli uygulamış oluyorsunuz. Sitemizde birçok modeli bulabilirsiniz. Yazımızdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Ancak zamanla örgü battaniyeleri unutur olduk. Araştırmalara göre Türkiye’de ev hanımlarının %75’i örgü işleri ile uğraşmaktadır. Bunun %10 kısmı satış amaçlı olup %60 hobi olarak örgü işi ile uğraşmaktadır. Hepinize kolay Gelsin.

blank

Bonibon Bebek Battaniyesi Yapımı

Ben battaniyeme tam 10 renk kullandım. 10 renk yumağın hepsi de bitti. Hatta birer taneden biraz fazlasını da kullandım.

♦ Fakat yapacağınız boyuta göre muhakkak ip adeti değişecektir. Benimki 100×100 cm boyunda epeyce büyük bir battaniye oldu.

♦ Yapacağımız boyutta zincir çekip üzerine trabzanla başladığımız.

♦ Modelin tersten gelirken sık iğne aralarında orantılı bir biçimde ve tek sayı aralarına koyduğumuz popcorn motiflerle modeli tamamlıyoruz.

♦ Örgünün düzünden giderken hep trabzan tersten sık iğne ve popcorn motifleriyle devam ederek bitiyoruz.

♦ Modelin kenar tığında düz ve tek sıra bir kenar tercih ettim ben. Çünkü battaniyem yeteri kadar büyüktü ve model yeterince ağırdı zaten.

Bebek battaniye modelleri, el işleri ve örgüler, örgü battaniye modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz.

Örgü Bebek Battaniye Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ