Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı

Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı

Daha önce de sizlere bolero modellerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermiştik. Bu yazımızda da çok şık bir bebek bolero yapılışını anlatacağız. Sözü fazla uzatmadan bebek bolero yapımını anlatalım.

Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı

Modelin Yapılışı
ARKA :
86 ilmek ile başlanır. 6 cm 2+2 lastik örülür . Lastik üstünde modelli örgü ile devam edilir, 9 cm daha örülüp , kol evi için 4+1+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek kapatılır.
ÖN :
otuzsekiz ilmek ile başlanır. altı cm çift lastik örülür. Lastik üstünde modelli örgü ile devam edilir, dokuz cm daha örülüp , kol evi için 4+1+1+1 ilmek kesilir. Aynı zamanda ön yaka için ilmekler 12+1+1+1+1 kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek kapatılır. İkinci parça da bu şekilde örülür.
KOL :
elli ilmek ile başlanır.üç cm çiftastik örülür ve örnek kurulur. Her iki yandan arttırılarak lastikten sonra 6 cm örülür ve ilmek sayısı 62 olur. İki yandan eksiltilerek kol oyuntusu yapılır ve boy 18 cm olunca kalan ilmekler bir defada kapatılır.
YAKA :
Yaka kenarından şişe 110 ilmek toplanır.3 cm 2+2 lastik örülür. Yakanın köşeli olması için yaka oyuntusu yapılan bölümde , her sırada bir ilmek eksiltilir.
Ön yaka bantı için şişe 50 ilmek toplanıp, her iki önde üç cm çift lastik örülür. Yaka ve kollara tığla yapılmış çiçekler dikilir.
MODELİN TAMAMLANMASI
bir ters,üç düz (birlikte örülüp, aynı anda içinden ilmek çıkartılıp tekrar
üç ilmek yapılacak), bir ters, üç düz (birlikte örülüp arttırılır) ,1 ters şeklinde birinci sıra bitirilir. ikinci sıra bir düz, üç ters,bir düz , üç ters şeklinde sıra bitirilir.üçüncü sıra birinci sıra gibi örülür.

Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı
Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ