Örgü Modelleri Anlatımlı

Örgü Modelleri Anlatımlı

Örgü modelleri bir bayanın yeteneklerinin ortaya çıkarılması konusunda sizlere büyük avantaj sağlamaktadır. Aklınızdan geçen ya da daha önce bir yerde gördüğünüz bir modeli kendi zevkiniz doğrultusunda tasarlayabilip hayata geçirebilirsiniz. Örgü modelleri çok çeşitlidir. Bunlara örnek olarak; örgü şal modelleri, örgü kazak modelleri, örgü çanta modelleri gösterilebilir. Mesela bir yerde beğenip alamadığınız ve ya hayal edip bulamadığınız bir çantayı kendiniz örerek kullanabilirsiniz. Bir kadının kıyafetini tamamlayıcı en önemli unsurlardan birini de çanta kullanımı olarak düşünebiliriz. Çanta önemli bir aksesuar olup kadınlar için vazgeçilmezdir. Örgü çanta modelleri genellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Daha salaş bir görüntü oluşturduğu için ve genelde örgü modeller renkli olduğu için yaza uyum sağlayacaktır.

Örgü Modelleri Anlatımlı

Günümüzde çoğu kadın örgü ürünleri kullanmaktan kaçınıyor. Hazır giyim insanlara daha cazip ve kolay geliyor. Oysa ki  kendinizin beğenip yaptığınız ürünler sizlere kendini daha çok benimsetecektir. Mesela hazır aldığınız bir çantaya göre kendi ürettiğiniz bir çanta size daha değerli gelecektir. Örgü çanta modelleri yapımı oldukça zor görünen modellerdir. Diğer örgülere göre daha detaylı ve daha özen isteyen bir örgüye yapılır. Bu çantalar genellikle tığ ile örülür. Burada tığ çantanın daha sıkı ve eşyalarınızı tutucu özelliğe sahip olabilmesi için tercih edilir. Çantanızı ne kadar sıkı örerseniz o kadar eşyalarınızı güvene almış olursunuz.  Örgü çantalarda öncelikle çantanın iki yanını oluşturacak parçalar örülür. Bu parçalar dikiş yoluyla birleştirilir. Daha sonra ise çantanın tutma işlevinin karşılayacak kol bölümleri oluşturulur. Ve bu şekilde çantanızı tamamlamış olursunuz.

Örgü modellerinin size sağlayabileceği en iyi avantaj hayal gücünüzü yansıtmanız olacaktır. Kendi zevkleriniz doğrultusunda rengini belirleyip modelini kendiniz oluşturabilir veya olan bir modeli kendi isteğiniz doğrultusunda şekillendirebilirsiniz. Yani örgüde her şey size kalmıştır. Örgü çanta modelleri genel olarak birbirine benzer modellerdir. Ürün çeşitliği bu modellerde pek bulunmaz ama renk tercihlerinizle çantanız üzerinde kullandığınız desenlerle ve örgünüzün çeşidi ile bu yelpazeyi genişletebilirsiniz. Kombinleriniz de de rahatlıkla kullanıp insanları kendinize hayran bırakabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. monireh dedi ki:

    marhaba ban bir canta modelin yapilisin sizdan isdurum lotfen ola bilirme?tasakurler

BİR YORUM YAZ