Örgü Duvar Saati Modelleri

Zamanın ne kadar hızlı bir şekilde akıp gittiğini gösteren, her daim ona ihtiyaç duyduğumuz saatlerin yaşantımızda yeri çok büyüktür. Saat sayesinde işe gitmek için kalkabilir, akşam çocuklarımız saate bakarak uyku saatinin geldiğini söyler, uyuturuz. Birisiyle buluşacaksak saat, en önemli nesne haline gelir. Kollarımızın kıymetli aksesuarlarıdır saatler. Evimizin de başkahramanıdır. Duvarlarımızı süsler. Zamanı bize her daim bildirir. Soğuk beton duvarlar, saatin tik tak sesiyle canlanır ve bize hissettirir.

Herhangi bir duvar saatini duvara sabitlediğimizde o duvar klasik bir duvar görünümündedir. Mağazadan alınmış klasik bir saatin duvardaki görünümü pek tabii ki güzeldir. Ancak el yapımı örgü bir duvar saatinin manevi değeri tarifsizdir. El işçiliği ile işlenen bir saatin duvardaki heybetini anlatmaya gerek bile yok. Örgü duvar saati yapımı deyince bazılarımızın kafasında şekillenmeye bilir. Ancak son zamanlarda tasarımcılar için epey bir malzeme olmuş, örgü duvar saati modelleri ile farklı modeller çıkartarak, adeta ortaya şaheserler çıkmıştır.

Örgü duvar saati yapımı için hayalinizi zorlamanız yeterli. Sonsuz modeller ile harikalar yaratabilirsiniz duvarınızda. Güneş yapabilirsiniz. Ya da kocaman bir yıldız. Bir kız çocuğu. Deniz kızı. Duvarınızdaki saati çıkartıp tam kalıbına göre ördüğünüz örgüyü giydirebilirsiniz. Örgüden duvar saati yapımı için düğmeli bir saat yapmak isterseniz, sayılara denk gelecek yerlere düğmeleri dikebilirsiniz. Kız kafası yapmak isterseniz, yumağı saç haline getirip, ördüğünüz saat kılıfının kenarlarına dikebilirsiniz. Dediğimiz gibi, hayal gücünün sınırları yok, her şey sizin elinizde. Siz de usta bir tasarımcı olabilir, hayalinizdeki görseli saate giydirip, evinizde görsel bir şölen yapabilirsiniz. Klasik görüntüden uzaklaşan saatlerinizi nereden aldığınızı soracaklardır. Nereden aldığınızı söylemek ya da tasarımın size ait olduğunu itiraf etmek sizin elinizde. Misafirleriniz saatin kaç olduğunu sorduğunda mutlaka örgü duvar saatinizi onlara göstermeyi unutmayınız. Çok beğeneceklerine eminiz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ