Örgü Emzikli Bebek Yapımı

Örgü Emzikli Bebek Yapımı

  El örgüsü ile yapılan oyuncaklar son dönemlerde oldukça sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. El örgüsü parçalara verilen değerin artmasıyla beraber amigurumi yapımı da canlanmış ve yeni modeller, örnekler ortaya çıkmıştır. Amigurumi oyuncakları çocuğunuz için güvenle kullanabilirsiniz. Hazır oyuncaklar gibi kimyasal madde ve plastik içermediği için hem kullanışlı hem de oldukça sağlıklıdır.

orgu-emzikli-bebek-yapimi-5

Amigurumi yöntemi ile yapılan oyuncaklara her geçtiğimiz gün yeni modeller eklenmektedir. Bunlardan biri de örgü emzikli bebek yapımı modelidir. Oldukça sıklıkla tercih edilen bu modeli örmek gözüktüğü kadar da zor değildir. El örgüsü bilen, becerikli bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

orgu-emzikli-bebek-yapimi-4

Amigurumi emzikli bebek yapımı için gerekli olan malzemeler ise ten rengi, sarı, beyaz ve mavi iplik(isteğe göre rengi değiştirebilirsiniz), siyah nakış ipliği, amigurumi gözler, iğne, tığ, makas, boncuk elyaf bu modelimiz için yeterli olacaktır.

orgu-emzikli-bebek-yapimi-3

Öncelikle mavi ipliği kullanarak ayaklarını ve gövdesini bütün halde sık tığ işi örgü ile örünüz. Daha sonra ise eller ve kolların yapımı için ten rengi iplik ile örmeye başlayın, üç dört sıra sık tığ işi örgü ile ördükten sonra tekrar mavi renk ile devam edip kolları bitirin. Bitirdiğiniz kolları gövdesine ekleyin. Baş yapmak için ten rengi ipliği kullanın. Yine sık tığ işi örgüyü kullanarak yuvarlak şekilde kafasını örün.

orgu-emzikli-bebek-yapimi-2

İki adet kulak örüp kafasına dikiniz. Daha sonra ise amigurumi gözlerini ekleyin. Bulamazsanız siyah boncukta kullanabilirsiniz. Siyah nakış ipliği ile kaşlarını yapın. En son ise sarı ve beyaz renk ipi kullanarak sık tığ işi örgü ile emzik yapıp ağız kısmına dikiniz. Bu sevimli bebeğe çocuğunuz fazlasıyla bayılacaktır.

orgu-emzikli-bebek-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ