Örgü Fırfırlı Etek Yapımı – İki Şiş

Örgü Fırfırlı Etek Yapımı – İki Şiş

Canimanne.com dan merhaba sevgili arkadaşlar, yine harika bir çalışma ile karşınızdayız sevgili örgü sevenler . Bir önceki videomuz da Örgü fırfırlı bolero yapımını paylaşmıştık, bu videomuz da yine sizlerden gelen istek üzere yapmış olduğumuz fırfırlı örgü etek modelini anlattık. Kız çocuğunuz için örgü fırfırlı bolero ve örgü fırfırlı etek yapmak isteyen örgücü hanımlar işçin çok güzel anlatım oldu diyebilirim.

Eteğimiz 4 yaş İçin istediğiniz yaşa göre yapabilirsiniz

?Eteğimiz için gerekli malzemelerimiz
1. 2 yumak nako elit baby yün
2. 4.5 no şiş
3. Dikiş iğnesi

Bütün detayları video muzda anlattık ? yinede bir özet geçelim

Başlangıç.
180 ilmek
1 ilmek düz örülür ters ilmtğimizi örmeden şişimize alıyoruz bu işlem sıra sonuna kadar devam edilir ve yaklaşık 4 cm kadar bu işlem devam edilir lastik bitene kadar hiç bi zaman ters ilmiği örmüyoruz örmeden şişimize alıyoruz lastiğimiz 2 katlı olacak
Lastik sonrası ilk 3 ilmek düz örülür 6 ilmek ters 6 ilmek düz en son kalan 3 ilmek yine düz örülür
2 . Sıra da tersler ters örülür düzler de 2 ör 1 dola 2 ör 1 dola 2 ör şeklinde yapıyoruz
Ters sırada hiç bi işlem yapmadan ilmekler geldiği gibi örülür bu işlem dolamalar 5 tane olana kadar düz ilmekler 16 tane oluyo tersler sabit 6 tane kalıyor artırmaya sonlandırıyoruz ters düzlere devam ediyoruz istediğiniz uzunluğa gelene kadar isteğe bağlı
Son olarak 6 ters 1 düz 1 dola 1 düz örülü 2. Sıra da tersler ters düzler düz örülür 3. Sıra da yine 6 ters 1 düz 1 dola 2 düz bu işlem dolamalar 5 tane olunca ilmeklerimizi kesiyoruz .

Ölçüler uzunluk 29 cm
Kemer genişlik 24 cm

Videomuzı beğenmeyi yorum yazmayı unutmayın ? her türlü yorum ve görüşleriniz bekleriz ilaveten sosyal medya hesaplarımızdan paylaşarak bizleri daha da sevindirebilirsiniz yorum ve beğenilerinize ? ihtiyacımız var bizlere destek olmak İçin YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz bize destek verdikçe sizler için ? yeni örgü modelleri yapmaya devam edeceğiz ❤️ şimdi video muzu izlemeye ne dersiniz ☺️ haydi o zaman video ya kolay gelsin hoşçakalın ??

Örgü Fırfırlı Etek Yapımı – İki Şiş Videolu Anlatım

Fırfırlı etek modeline ait tüm detaylı resimler aşağıda paylaşılmıştır. Resimlerin büyük halini görüntülemek için üzerine tıklamanız (dokunmanız) yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ