Örgü terlik modelleri yapımı

Örgü terlik modelleri yapımı eskimiş terliklerinizi değerlendirebilirsiniz. Video anlatımında çocuk terliği yapılmıştır. Sizler kendiniz için veya çocuklarınız için aynı tekniği kullanabilirsiniz.

Geri dönüşüm fikirleri kendin yap köşemizde bugün küçülen ve eskimiş terlikleri örgü tekniği ile süslüyoruz. Sonuç olarak harika şık terlikler ortaya çıkıyor. Sizinde eskimiş terlikleriniz varsa kız ve erkek çocuklarına uygun süslemeler ile yeniden tasarlayabilirsiniz. Elinizde kalan ipleri değerlendirebilir. Erkek çocukları için araba detayları, çizgi film karakteri veya sade olarak yenileyebilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Örgü terlik modelleri yapımı

Model anlatımında 6 renk kalan ipler kullanılmıştır. Sizler istediğiniz renkleri seçebilirsiniz.

28 Numara terliğe uygulanmıştır modelimiz.

Elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Makas

İğne

Silikon tabanca

İlk olarak 30 zincir çekelim. 15 zincire sık iğne yapalım kalan zincire çakma trabzan uyguluyoruz. Son battığımız yere 8 defa trabzan batıyoruz. Devamında karşı tarafa geçmiş oluyoruz 14 çakma trabzan işlemi yapıyoruz. 15 Sık iğne vardı yine karşı tarafına aynı işlemi yapıyoruz. Taban kısmını bu şekilde büyütüyoruz. İkinci bölümünde terliğin kenar kısmını yapıp sonrasında üst kısmını örüp sonrasında iğne ile işleme yapıp çiçek detayları yapıyoruz. Silikon ile yapıştıralım. Detaylı anlatımı için videomuzu izleyebilirsiniz. Deneyecek olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Kendin yap, geri dönüşüm fikirleri, örgü el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Pembeli örgüler kanalına çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ