Örgü Kardan Adam Yapımı

  Amigurumi eskiden beridir var olsa bu ismi ilen bilen çok az kişi vardır. Bilinen ismi ile amigurumi örgü oyuncak yapımıdır. El örgüsü ve el emeği ile yapılan ürünlre verilen değerin yeniden artmasıyla beraber amigurumiye olan ilgi de yeniden artmıştır.

orgu-kardan-adam-yapimi-3

Amigurumi tekniği ile yapılan yeni modeller, örnekler ortaya çıkmıştır. Hazır oyuncaklarda bulunan kimyasallar ve plastik içerikler çocuklarınız için zararlı olabilir. Ancak amigurumi örgü oyuncaklar anti bakteriyel ipler ile örüldüğü için çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz. Sağlıklı olduğu kadar da sevimli ve kullanışlı olan örgü oyuncaklardan dilerseniz sizde çocuğunuz için örebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gelse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Tığ işi örgü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

orgu-kardan-adam-yapimi-5

Kar yağar da amigurumi kardan adam yapılmaz mı? Örgüden kardan adam yapmaya ne derseniz? Oldukça basit ve sevimli olan bu modeli örmek için gerekli olan malzemeler beyaz, turuncu, siyah ve yeşil iplik, makas, iğne, tığ, boncuk elyaf, amigurumi gözler bu model için yeterli olacaktır.

orgu-kardan-adam-yapimi-4

Öncelikle bir büyük, bir küçük olmak üzere iki parça şeklinde kardan adamın gövdesini ve başını sık tığ işi örgü ile örelim ve içini elyaf ile dolduralım. Daha sonra ise ellerini yeşil iplik ile başlayıp, beyaz iplikle devam edip kollarını yapalım. İki adet yaptığımız kolları vücuduna ekleyelim. Daha sonra ise yine yeşil ipliği kullanarak ayaklarını yapalım ve içini elyaf ile doldurup kardan adamın alt tarafına dikelim.

orgu-kardan-adam-yapimi-2

Daha sonra ise yine yeşil ipliği kullanarak küçük boyutlu atkı ve bere takımı örüp kardan adamımıza giydirelim. En son ise turuncu iplik ile havuç burnunu yapıp dikelim. Amigurumi gözlerini ekleyelim. Amigurumi gözlerden bulamazsanız siyah boncukta olabilir. En son ise kırmızı nakış ipliği kullanarak ağzını işleyelim.

orgu-kardan-adam-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ