Örgü Oyuncak İnek Yapımı

Amigurumi son dönemlerde oldukça sıklıkla yapılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır. Hazır alınan oyuncakların içlerinde bulunan kimyasallar ve plastik içerikler anne babaları korkuttuğu için annelerde son dönemlerde örgü oyuncaklara yönelmişlerdir. Örgü oyuncaklar kullanışlı ve sevimli oldukları kadar da oldukça sağlıklıdır. Hazır ürünlerde bulunan kimyasalları taşımadığı için güvenle kullanabilirsiniz. Özellikle de örgü oyuncak öreceğiniz zaman tüylenmeyen, kaliteli ve anti bakteriyel ipleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.

orgu-oyuncak-inek-yapimi-5

  Amigurumi oyuncak modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Her geçen gün yeni modeller, örnekler ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri de örgü inek yapımıdır. Örgü inek yapımı göründüğü kadar da zor değildir. Tığ işi bilen her bayan rahatlıkla yapabilir.

orgu-oyuncak-inek-yapimi-4

Örgü oyuncak inek yapımı için öncelikle gerekli plan malzemelerimizi edinerek işe başlayalım. Örgü inek için gerekli olan malzemeler beyaz, pembe ve kahverengi iplik, iğne, tığ, makas, amigurumi gözler, boncuk elyaf bu model için yeterli olacaktır. İlk olarak ineğin kafasını öreceğiz.

orgu-oyuncak-inek-yapimi-3

Pembe iplik ile başlamış olduğunuz kafayı yarıdan fazla ördükten sonra beyaz iple örerek tamamlayınız. Gövdesini ise beyaz ipliği kullanarak sık tığ işi örgü ile yaparak tamamlayınız. Ön ve arka ayaklar olmak üzere dört tane ayak ve bacakları beraber örünüz. Kahverengi ip ile başlayıp ayak kısmını ördükten sonra beyaz ipe geçip bacak kısmını örerek tamamlayınız. Ördüğünüz parçaların içini boncuk elyaf ile doldurup birleştiriniz.

orgu-oyuncak-inek-yapimi-2

Pembe iplik ile ördüğünüz memeleri gerekli olan yere dikiniz. Kulakları için önce iki tane pembe iplik ile kulak örünüz, daha sonra ise beyaz iplik ile iki kulak daha örüp birbirine dikiniz. Elde etmiş olduğunuz kulakları ineğinize dikiniz. Kahverengi iplik ile iki tane boynuz yapıp ineğin kafasına dikiniz. Burun deliklerini elde etmek için kahverengi iplik ile burnunu işleyiniz. En son ise amigurumi gözlerini yüzüne ekleyip modeli bitiriniz.

orgu-oyuncak-inek-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ