Canım Anne

Örgü Oyuncak Civciv Yapımı

Örgü Oyuncak Civciv Yapımı

  Amigurumi bir diğer adı ile örgü oyuncak yapımıdır. Eskiden beridir var olsa da bu ismi ile fazla bileni yoktur. Diğer örgüler kadar üzerine düşülmediği için ilerlemesi biraz zaman almıştır. Günümüzde el emeği ürünlere verilen değerin yeniden artmasıyla beraber amigurumi yapımı da yeniden canlanmış ve yeni modelleri ortaya çıkmıştır. Amigurumi örgü oyuncaklar çocuklarında fazlasıyla hoşuna gidecek olan bir yöntem ve modeldir. Her türlü oyuncağın amigurumi ile yeniden anlam bulacağı bir dönemdir.

orgu-oyuncak-civciv-yapimi-5

Amigurumi örgü oyuncağı yaparken tüylenmeyen, kaliteli ve anti bakteriyel ipleri seçmeniz iyi olacaktır. Örgü oyuncaklar hazır oyuncaklar gibi plastik ve kimyasal içermediği için çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz. Birbirinden şık ve gösterişli, sevimli modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

orgu-oyuncak-civciv-yapimi-4

Amigurumi yöntemi ile yapılan oyuncak türlerinden biri de örgü civciv yapımı modelidir. Örgü civcivi örmek oldukça basit ve keyiflidir. El becerisi olan ve tığ işi örgü bilen her bayanın rahatlıkla örebileceği bir modeldir.

orgu-oyuncak-civciv-yapimi-3

Amigurumi civciv yapımı için gerekli malzemeler sarı, turuncu ve siyah iplik, iğne, tığ ve boncuk elyaftır. Öncelikle civcivin parçalar halinde kafasını, gövdesini ve ön ayaklarını sarı renkli ip ile sık tığ işi örgü ile örünüz. Bu parçaların içlerini elyaf ile doldurup iğne ile birleştiriniz. Daha sonra ise turuncu iplik ile arka ayaklarını örüp iğne ile civcive ekleyiniz. Şimdi civcivinizin vücudu genel olarak hazır olacaktır. Sıra kafasını şekillendirmektedir. Gözlerini siyah boncuk veya amigurumi gözlerden satın alarak civcivinize dikiniz. Daha sonra ise turuncu iplik ile gagasını örüp dikiniz.

orgu-oyuncak-civciv-yapimi-2

Civciviniz daha sevimli görünmesini isterseniz siyah iplik ile şapka yapıp ekleyebilirsiniz. Veya papyon yapıp takabilirsiniz.

orgu-oyuncak-civciv-yapimi-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi