Canım Anne

Örgü Patikler Yeniden Moda

Örgü Patikler Yeniden Moda

Ananelerimizden, babaannelerimizden bizlere geçen patikler son zamanlarda farklı modeller ile yeniden moda oldular. Çoğumuzun çeyizinde büyüklerimizin el emeği göz nuru patikler bulunur. Eski zamanlarda özellikle çetin kış aylarını daha kolay atlatabilmek için yapılan patikler günümüze değerine değer ekleyerek geldi. Hala hepimizin evinde örgü patik bulunur. Bizlerden de çocuklarımıza geçecek bu güzel ürünler yeni moda halleriyle adeta gönüllerimizi fethediyor.

canımanne1

Bildiğiniz üzere hanımlar örgü patikler yeniden moda. Özellikle son zamanlarda yeni evlenecek kızlarımızın çeyizlerinde oldukça farklı örgü patik modelleri gözüme çarpıyor. Bambaşka renkleri birbirleri ile konbinlemişler, çoğunun üzerinde taşlı boncuklar bulunuyor. Resmen patik olmaktan çıkmış ev içerisinde giyilen bir ayakkabı haline gelmiş. Hatta birkaç tane bilekten bağlamalı sandalet modelini bile gördüm.

canımanne2

Farklılıklar her daim benim ilgimi çekmiştir ve her daim değişik olandan yana olmuşumdur. Bu yüzden ilgimi çeken modellerin hemen fotoğrafını çekerim ve yapılışını öğrenirim. Belki de bu yüzden evlenecek kızlar benden bıkmış bile olabilir. Şaka bir yana var olanın üzerine daima yenikler ekleyip onu daha ileri taşımak çok güzel bir şey. O yüzden zihnini zorlayıp yeni modeller üreten bütün hanımlara bu yazı sayesinde teşekkür etme imkânı elde ettim.

canımanne3

Umarım eski zamanlardan günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş diğer el emeği göz nuru ürünler de bu şekilde değişerek gelişir ve gelecek neslin de ilgisini çekmiş olur. Çünkü çoğu genç bu tür ürünleri çok eski ve gereksiz buluyor. Ama büyüklerimiz tüm bunları yaparken o şartlar altında kendileri için faydalı olması adına yaptı. Bu sebeple bizler de bu ürünleri bugünün şartlarına uygun hale getirmeliyiz ki gençler de ilgi duyup, kullansınlar.

canımanne4

Umuyorum ki sizler de benim gibi düşünüyorsunuzdur. Eğer öyleyse hemen elimize tığlarımızı alalım ve ilginç patik yapımı ile ilgili araştırmaları yaptıktan sonra üretime başlayalım. Şimdiden ellerinize sağlık hanımlar!

canımanne5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi