Örgü Şal Modelleri

Örgü Şal Modelleri

Şal kadınların kullanmayı en çok sevdiği aksesuarlar arasındadır. Hatta son zamanlarda erkekler de şalı aksesuar olarak sıkça tercih etmekteler. Şal çok basit gündelik bir kombini bile rahatlıkla şıklaştırıp farklı bir boyuta taşıyabiliyor. Diğer yandan son yıllarda giderek artan bir şal modası olduğunu da atlamamak gerekir. Ekose desenli kışlık şallar, yazlık ipek şallar, yün şallar son zamanların vazgeçilmez moda trendleri arasında. Peki, bu mağazalarda oldukça pahalı fiyatlara satılan şalların oldukça kolay, hızlı ve ekonomik olarak evde örülebileceğini biliyor muydunuz?  Türk kadınları olarak bizler birçok konuda oldukça yetenekliyiz. Örgü de bu yeteneklerimiz arasında. Bu anlamda internet de kadınların imdadına yetişiyor. İnternette binlerce örgü şal modelleri örnekleri bulmak mümkündür.

         Örgü şal modelleri örgü ören kadınların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Çünkü kadınlar genellikle klasik kıyafetleriyle ne kullanacaklarını bilemezler. Atkılar veya boyunluklar genellikle spor kalmaktadır. Bu anlamda tek ve en iyi seçenek şal olmaktadır. Diğer yandan bizler hala daha geleneklerini sürdüren bir toplum olduğumuz için özellikle yakınlarımız, yakınlarımızın çocukları veya çevremizdeki genç kızlar için örgü örüp hediye edebiliyoruz. Tığ işi, şişle örülen, motifli, Tunus işi, resimli gibi birçok şal modelleri vardır. Örgü şallar oldukça sevimli, şık, klasik ve tarz görünmektedir.

        Örgü şal modelleri ister tığla, ister şişle, istenirse elle kullanılabilmektedir. Kış için yünlü veya pamuklu iplerden örülebildiği gibi, yaz için de makrome veya daha ince naylonlu iplerden örülebilmektedir. Örgü şalların üzerinde örgü bittikten sonra farklı motifler veya aksesuarlar da eklenebilmektedir. Diğer yandan şallar istenirse büyük, istenirse üçgen, istenirse kare şeklinde örülebilir, püskül, çıt çıt, broş, düğme gibi detaylarla da daha farklılaştırılıp şıklaştırılabilir. Örgü şalları örmek oldukça kolaydır, hızlı bir şekilde örülebilir ve bir örgü şal gördüğünüzde onu sizin de örmeniz kolaydır çünkü modelleri oldukça çabuk anlaşılır. Diğer yandan örgü şallarda dikme, ekleme, ölçü gibi örgüyü zorlaştıran işlemler olmadığı için kadınlar tarafından çok daha sık tercih edilir ve kolaylık sağlar. Sizler de hem kış hem de yaz ayları için şal örgüler kullanabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ