Örgü sosyete patiği anlatımı

Örgü sosyete patiği anlatımı oldukça kolay olan görselliği güzel olan tığ işi kolay patik modelini patik sevenlerin beğenisine sunuyoruz. Resimli anlatımlı patik modelini resimleri ve açıklamayı takip ederek uygulayabilirsiniz. Sayfamızın içeriğinde patik modellerimiz oldukça güzel örneklere ve anlatımlı olarak bulunmaktadır. Linke tıkladığınızda patik örneklerine ulaşabilirsiniz. Tunus işi, şiş modeli ve farklı tığ işi modelleri bulabilirsiniz. Çeyizler içinde patik modelleri oldukça önemlidir. Sayısızca patik modeli çeyizlerde yerini almaktadır. Sizlerde yeni patik modelleri arıyorsanız linke tıklayıp video anlatımları izleyerek uygulayabilirsiniz.

Patik modelleri, tığ işi patik, örgü patik örnekleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Örgü sosyete patiği anlatımı


Sosyete PatiklerimTığ’la (1.3 nm)12 zincir çekip ilk iki sırayı sık iğne sonraki 14 sırayı ; bir sıra ikili trabzan ,bir sıra sık iğne şeklinde ördüm. Toplam 16 sıra olunca arkasını yapmaya döndüm.
Sosyete PatiklerimBir sıra sık iğne ve bir sıra ikili trabzandan sonra 5 zincir çekip karşı tarafa batıyoruz ve ipi çektiğimiz zincirin üzerinden dolayarak geri dönüyoruz (sık iğne şeklinde de geri dönebiliriz )

sık iğne ile bir sıra örüp karşıya tekrar 5 zincir ile bağlıyoruz,geri dönüyoruz,ikili trabzan ile sırayı devam ediyoruz. Her ikili trabzanı örerken iki kenardan bir ilmek arttırıyoruz.

Sosyete PatiklerimBöylelikle patiğimizin arkasını ön tarafa sağ ve sol taraftan 7′er adet biritle bağlıyoruz. Birit zicirlerini ben 5-5-6-6-5-5-6 şeklinde yaptım. (38 nm ayak için)ilmek sayım da 26′a çıktı. İki sıra daha artmadan ördükten sonra her sırada birer ilmek keserek 10 ilmek kalana kadar kesiyoruz. Kapatıyoruz.

Sosyete Patiklerim
İpimizi topuğumuzun başladığı yerden takıyoruz ve 4 sıra ikili trabzan ,son sırayı sık iğne şeklinde örüyoruz. 17-18 zincirle ön tarafa bağlıyoruz.

 

Sosyete Patiklerim

Ben 15 ilmek ikili zincirle bağladım. Patiğimin ön kısmının ortasından da 2 sıra ikili trabzan ile yükselti yaptım. Zincirleri bu yükseltiye tutturdum.
 

Sosyete Patiklerim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ