Canım Anne

örgü sosyete patiği anlatım

örgü sosyete patiği anlatım


Sosyete Patiklerim tığ’la (1.3 nm)12 zincir cekip ilk iki sırayı sık iğne sonraki 14 sırayı ; bir sıra ikili trabzan ,bir sıra sık iğne şeklinde ördüm. Toplam 16 sıra olunca arkasını yapmaya döndüm.

Sosyete Patiklerimbir sıra sık iğne ve bir sıra ikili trabzandan sonra 5 zincir çekip karşı tarafa batıyoruz ve ipi çektiğimiz zincirin üzerinden dolayarak geri dönüyoruz (sık iğne şeklinde de geri dönebiliriz )

sık iğne ile bir sıra örüp karşıya tekrar 5 zincir ile bağlıyoruz,geri dönüyoruz,ikili trabzan ile sırayı devam ediyoruz. Her ikili trabzanı örerken iki kenardan bir ilmek arttırıyoruz.

Sosyete PatiklerimBöylelikle patiğimizin arkasını ön tarafa sağ ve sol taraftan 7′er adet biritle bağlıyoruz. Birit zicirlerini ben 5-5-6-6-5-5-6 şeklinde yaptım. (38 nm ayak için)ilmek sayım da 26′a çıktı. İki sıra daha artmadan ördükten sonra her sırada birer ilmek keserek 10 ilmek kalana kadar kesiyoruz. Kapatıyoruz.

Sosyete Patiklerim
İpimizi topuğumuzun başladığı yerden takıyoruz ve 4 sıra ikili trabzan ,son sırayı sık iğne şeklinde örüyoruz. 17-18 zincirle ön tarafa bağlıyoruz.

Sosyete Patiklerim

ben 15 ilmek ikili zincirle bağladım. Patiğimin ön kısmının ortasından da 2 sıra ikili trabzan ile yükselti yaptım. Zincirleri bu yükseltiye tutturdum.

Sosyete Patiklerim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi