Canım Anne

Origami 3D Top Yapımı

Origami 3D Top Yapımı

Kağıt katlama sanatı olan origami ile renkli renkli toplar yapabileceğiniz 3D origami top yapma aşamalarını aşağıdan bulabilirsiniz.

Origami sanatını hobi edinenler hemen hemen her objeyi kağıdı yüzlerce kez katlayıp elde edebiliyorlar. Origami özellikle çocuklarda bir alışkanlık haline gelen hobi olur ise zekaları oldukça gelişir. Ayrıca el yetenekleri de gelişmektedir. Origami ile sekizgen, altıgen veya daha fazla kenarlara sahip geometrik toplar yapıp ev dekorasyonunda kolayca kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan origami 3D top yapımı anlatımını adım adım izleyip videodan da yararlanarak sizde dekoratif toplar elde edebilirsiniz.

Origami 3D Top Yapımı

  • Küçük renkli not kağıtlarından istediğiniz renkleri alıp topunuzu yapmaya başlayabilirsiniz.
  • İlk olarak istediğiniz renkte bir kağıdı alın daha sonra ise ortadan ikiye katlayın.
  • Ortadan ikiye katladığınız her bir tarafı da kendi içinde ikiye katlayın.
  • Daha sonra kenarı alıp diğer kenara katlayın aynı şekilde diğer yarısı için de aynı işlemi yapın.
  • Sonra kağıdın katlarını açın ve uç köşeyi içe doğru katlayın. Aynı şekilde tam karşı uç köşeyi de katlayın.
  • Daha sonra her iki taraftan içe doğru diğer kısmı katlayarak video da gördüğünüz gibi baklava dilimine benzer bir katlama yapın. Uçları da içe doğru koymayı unutmayın.
  • Katlamanın diğer aşamaları için dikkatli bir şekilde ilerleyin ve doğru katlamaları videodan tüm işlemleri adım adım takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi