Kağıttan Gerçekçi Gül Yapımı

Kağıttan Gerçekçi Gül Yapımı

Uzaktan baktığınızda kağıt olduğunu anlamayacağınız gerçekçi bir gülü kağıttan nasıl yapabilirsiniz içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Kağıtları katlama, kesip biçme ve şekillendirme ile ortaya birçok dekoratif objeler çıkabilmektedir. Evinizde canlı gülleri dalından kesip kullanmak yerine bitkileri korumanızı sağlayacak ve evinizin dekoruna renk katacak gülleri kağıttan yapabilirsiniz. Kağıt güllerin hem maliyeti çok düşük olacaktır hem solma gibi bir dertleri de olmayacaktır. Kağıttan gülleri yemek masanızda, çocuk veya yatak odalarında, duvarlarda, çerçeve üstlerine koyarak evinizin daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan kağıttan gerçekçi gül yapma aşamalarını takip edip sizde kolayca yapabilirsiniz.

Kağıttan Gerçekçi Gül Yapımı

  • 7 adet videoda gördüğünüz gibi beş yaprağa sahip renkli kağıtlar, 3 adet sarı beş yaprağa sahip kağıt ve 1 adet aynı şekilde yeşil kağıt lazımdır. Birer adette küçük sarı ve yeşil kağıtlar lazımdır. Bunları yapıştırmak için ise yapıştırma tabancasına, kesmek için makasa gerek vardır.
  • İlk olarak sarı kağıttan bir tane alıp her bir kenarını kesiyoruz. Daha sonra ortada kalan kısmı ucu yuvarlar ve kağıda şekil vermeye yarayan kalem şeklindeki aparat ile şekillendiriyoruz.
  • Her bir yaprağı ve kağıdı videoda göründüğü gibi aparat ile yuvarlıyoruz.
  • Daha sonra ise yaprak kısmını tutturmak için ince bir telden yardım alıyoruz.
  • Kağıttan gül yapımının devamına aşağıda yer alan videodan ulaşabilirsiniz. Gülü yaparken videodaki adımları takip etmeniz doğru ve zahmetsiz yapmanızı sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ