Canım Anne

Kağıt İle Gül Yapımı

Kağıt İle Gül Yapımı

Ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz yapımı basit ve zaman almayan kağıt ile gül yapımını detaylı olarak aşağıdan bulabilirsiniz.

Evinizde canlı çiçekler yerine kağıttan güller kullanmak isterseniz 1 dakikada kolayca yapabilirsiniz. Okul öncesi çocuklara el işi yaptırıp el becerilerinin ve hayal dünyalarının da gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Plastik veya canlı çiçekler kullanmak çiçeklerin canına kıymaya, doğada parçalanmayan plastikler almamıza neden olur. Oysaki geri dönüşüme girebilen kağıtlar ile renkli renkli çiçekler yapabilirsiniz. Kağıttan bir dakikada renkli çiçekler yapmak için aşağıda yer alan adımları dikkatlice takip etmelisiniz.

Kağıt İle Gül Yapımı Aşamaları

  • İlk olarak istediğiniz ebatta renkli bir kare şeklinde kağıdı alın.
  • Daha sonra çapraz şekilde tam ortadan ikiye katlayın.
  • Aynı şekilde diğer taraftan da ikiye katlama yapın.
  • Daha sonra tekrar katlama yaptığınızda orta kısmına elinizle bastırın. Bunu 4 kenar içinde tekrarlayarak yapın.
  • Videoda görüldüğü gibi kağıdın iç tarafına çizgilerinizi çizip bunun üzerinden katlama yaprak devam edin.
  • Tüm katlamalar sona erdiğinde avucunuzun içinde gül şeklini düzeltmeye çalışın. Özellikle kenarlarını ve köşelerini düzeltmelisiniz ki şeklinde bozukluk olmasın.
  • Bir ince çubuk yardımı ile gülün yapraklarını şekillendirip iyice açın. Altına ince çubuğu sapı olarak yerleştirip kağıt çiçeğinizi evinizin istediğiniz yerinde kullanabilirsiniz.

Kağıt Gül Örnekleri

Aşağıda yer alan kağıt gül örneklerinden beğendiğiniz rengi ve modeli seçip katlama yolu ile kolayca yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi