Örümcek Şal Yapımı

Hanımların kıyafetlerini yaz kış bütünleyen; yerine ve zamanına göre omuzlarından eksik etmedikleri en hoş giyim aksesuarı şallar oluyor. Şalların kıyafetleri tamamlamak için sarsılmaz bir yeri olmakla beraber, soğuk havalarda da bizi sardığında ne kadar sıcak ve iyi hissettirdiğini hepimiz biliriz. Kullanım alanı oldukça geniş olan şallar için tabii ki sınırsız model ve uygulama çeşidi olduğunu söylemek mümkün. Şişle öreceğiniz daha spor modellerin yanı sıra, tığ işi örgü şalların da hanımların çekmecelerinde hatırı sayılır bir yere sahip olduğunun da üstünü çizmekte fayda var. Kolay ve örmesi zevkli bir ana motif de örümcek örgüsüdür. Örümcek şal modelleri deyince akla; bazen birden çok motifle bir arada kullanılabilen sadece kenarlarda uygulayabileceğiniz, bazen de şalın tamamını bu örgüyle yapabileceğiniz örmesi kolay ve hızlı üreyen bir tığ işi geliyor.

orumcek-sal-yapimi-1

Örümcek şal yapımı düşündüğünüz kadar zahmetli bir tığ işi değil emin olun. Daha önce de belirttiğimiz gibi örümcek modeli, örerken sizi yormayacak ama bittiğinde oldukça zevk almış olduğunuzu hatırlayacağınız bir modeldir. Belki daha önce farklı tığ işi örgülerinizde kullandığınız bu model şallarda kullanıldığında sonuç hakikaten çok şık oluyor.

orumcek-sal-yapimi-3

Modeli daha önceden biliyorsanız bu şalı örerken hiç zorlanmayacağınız da tahmin ediyorsunuzdur. Yok, eğer daha önce tığ ile örümcek modeli hiç örmediyseniz örümcek şal nasıl yapılır sorusu sizin canınızı kesinlikle sıkmayacak.

orumcek-sal-yapimi-4

Çünkü inanın üstünde defalarca durduğumuz gibi gerçekten sizi şaşırtacak kadar kolay ve anlaşılır bir tığ işi örgü tekniğinin tekrarından ibaret bir modeldir. Her türden iple, istediğiniz kalınlıkta örebileceğiniz örümcek şal için kullanım alanlarınızı belirlemekle işe başlamanızı salık veririz. Örümcek modelinin sizin kullanım yeriniz ve kıyafetinize göre değiştireceğiniz, örgü ipinizin kalınlığının bile taşırken üzerinizde asla ağırlık yaratmayacak bir hafiflikte olacağını da söylemeden geçmeyelim.

orumcek-sal-yapimi-5

www.canimanne.com sitesindeki yemek tarifleri bölümümüzdeki tarifleri deneyebilir ve sosyal medya hesaplarınızdan  paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

orumcek-sal-yapimi-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ