Oyun Ablası Gereklilik mi?

Oyun Ablası Gereklilik mi?

Artık günümüzde çalışan kadınların sayısı eskiye nazaran git gide artış göstermekte. Peki bu durumda çocuklar kimlere emanet ediliyor? Eskiden olduğu gibi anneanne veya babaanneye mi yoksa oyun ablasına mı? Tabii bu görüşte birçok farklı fikir ortaya çıkabilir. Kişinin maddi durumu yerinde ise çocuğunu kendi büyütmek isteyebiliyor ya da kariyer planları ağır basıyorsa çocuğuna bakıcı bulup kendi iş hayatına dönebiliyor. Ben kendi çocuğunu kendi büyütmekten olan gruptanım hanımlar.

Çocuk bakıcısı fikri beni hem üzüyor hem de endişelendiriyor açıkçası. Çünkü ben işteyken çocuklarım henüz yeni tanıdığım birinin yanında bütün gününü geçiyor olacak.

canım anne-340

Anne sevgisi ve şefkatinden uzakta kalacaklar. Hep özlüyor olacağım aynı şekilde çocuğum da sürekli beni istiyor olacak. Bu durum gerçekten beni düşündürdü ve fazlasıyla endişelendirdi o yüzden aklımdan sildim, attım. Düşünsenize çocuk bakıcısı aramak bile başlı başına bir problem halini alabilir. Şöyle ki canından kıymetli çocuğunu ve ya çocuklarını bir başkasına emanet edeceksin. Bu durumda çok kapsamlı bir araştırma gerektiği kesin!  Bir de uygun fiyata bu işi yapmayı kabul eden, ülkelerini geride bırakıp bizlerin yanına az da olsa bir kazanç sağlayabilmek için gelen yabancı çocuk bakıcıları da var tabii. Gerçekten çok zor şartlarda buraya gelen ve üçe, beşe bakmadan sadece ailelerine yetecek kadar para kazanmak adına her gün uğraşan yabancı uyruklu vatandaşlar günümüzde sayıca artmaya başladı. Bir çok aile yabancı dile sahip oldukları ve uygun bir ücret karşılığı çalışmayı kabul ettiği için onları tercih ediyor.

Ülkemizin vatandaşı ya da başka bir ülkenin vatandaşı inanın benim için hiç fark etmiyor ben her durumda çocuğuma kendim bakmak istiyorum!

canım anne-339

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ