Paça Çorbasının Tarifi ve 6 Faydası

Paça çorbasının faydalarına geçmeden önce bilmeyenler için kısaca nasıl yapıldığını anlatalım.

Paça çorbası tarifi

Malzemeleri:

1 adet temizlenmiş ve parçalanmış dana paçası

Su

Terbiyesi için:

Yarım kase yoğurt

2,5 yemek kaşığı un

Tuz

Sosu için:

Sirke

Sarımsak

Tuz

Yapılışı: Öncelikle temizlenmiş ve küçük parçalara ayrılmış olan paçalar düdüklü tencereye alınarak 90 dakika haşlanır. Ardından soğuması beklenir, didiklenir. Su ve parçalanmış etler tekrar ocağa koyularak kaynatılmaya başlar. Ardından yoğurt, un ve tuz homojen şekilde karıştırılır ve paçanın suyundan alınarak eklenir ve tencereye aktarılarak karıştırılır. Sosu içinde sirke, sarımsak, tuz ilave edilir.

paca-corbasinin-tarifi-6-faydasi

Paçanın faydaları:

  1. Bazı uzmanlara göre kansere neden olan hücre ve DNA sisteminin bozulması değil, hücrelerin arasındaki bağ dokusundaki anormallikler olduğu savunulmaktadır. Paça çorbası ise bağ dokularını yenilediği ve iyi geldiği için kansere karşı iyi geldiği ve koruyucu olduğu hakkında bilgiler bulunmaktadır.
  2. Kan yapımı konusunda etkili olan lökosit bakımında oldukça zengindir.
  3. Paça çorbasının içinde bağ dokularını yenileyen ve bağ dokularını birbirine bağlayan kalojen proteini açısından oldukça etkili ve zengindir.
  4. Cildin dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlar.
  5. Kalojen bakımında zengin olduğu için cildin daha genç görünmesini sağlar.
  6. Paça çorbasının içinde bulunan etken maddelerin etkisini artırmak için C vitamini açısından zengin olan sarımsak, limon, maydanoz, soğan, turp, roka gibi besinler ile beraber tüketmenizde fayda var. Bu şekilde hem etkisini artırmış olur aynı zamanda da kolesterol ve tansiyonu dengelersiniz.

paca-corbasinin-tarifi-6-faydasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ