Palet İle Garaj Yapımı

Evinizin bahçesi için kolayca ve ekonomik fiyatla yapabileceğiniz palet ile garaj yapımı fikrinin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Evi bahçeli olan kişiler için garaj hem fazla eşyalar hem de araba park edebilmek için oldukça iyi bir fikirdir. Yabancılarda genellikle evler bahçeli olduğu için çoğu evde mutlaka garaj da bulunmaktadır. Evinizin bahçesine sıfırdan para verip garaj yaptırmak yerine kendiniz eski ve kullanılmayan palet parçalarını kullanarak oldukça ucuza güzel bir garaj yapabilirsiniz.

Palet İle Garaj Yapımı

Gerekli Malzemeler: İyi durumda olan geri dönüşümlü paletler, 2*6 boyutlarında kereste, 4*8 ahşap paneller bunların boyutları ise 7*16 olacak, 1/4 büyüklüğünde civatalar, kaplaması için yağlı boya, boya fırçası, beton karışım harcı, el arabası, iskeleler için melamin formlar, ağır metal sapanlar, kırmızı tuğlalar, 18 adet inşaat demiri, kapı menteşeleri gereklidir.

Hazırlanışı: 

  • İlk olarak bahçenizde garajınızı yapacağınız alanın boyutları işaretleyin ve o alanı çizin.
  • Daha sonra ise paletlerinizi yerleştirmeye başlayın. Paletleri birbirini tutması için matkap yardımı ile birbirine çivileyebilirsiniz.
  • Çatı kısmını düz yapmanız gerekiyor. Çatı kısmı için keresteleri kullanın. Keresteleri yerleştirdikten sonra diğer paletlere sabitleyin. Bu şekilde sağlamlaştırmış olursunuz.
  • Tavanın en üstünü yani iskele kısmını melamin formlar ile kaplayın.
  • Daha sonra istediğiniz renkte boya ile tüm garajınızı boyayın.
  • Kapısını da yerleştirdikten sonra yan tarafına küçük bir kulübe daha yapmak için tuğlaları kullanın. Tuğlaları yerleştirdikten sonra beton ile iyice sabitleyin. Son olarak bu kısmı da boyayın ve palet garajınız hazır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ