Para Biriktirmenin Püf Noktaları

Para Biriktirmenin Püf Noktaları

Sizlerin de bildiği üzere gün geçtikçe hayat şartları daha da zorlaşmaya başladı. Çoğu ailede tek kişi çalışmakta. Her ne kadar asgari ücret artış göstermiş olsa da bununla beraber piyasadaki birçok ürüne, faturalara, kiralara da aynı oranda zam geldiği için cebimize giren paradan yine bir şey anlayamadık. Bu durumda öncelikle biz kadınlar başta olmak üzere evin diğer bireyleri ile birlikte kemer sıkma yöntemlerini bir bir uygulamaya geçmeliyiz. Tutumlu olduğumuz sürece geçimimizi kolaylaştırıp sosyal alanda varlığımızı sürdürebilmemiz için yeterli miktarı kenara ayırabiliriz. Birçoğunuzun zaten bugüne kadar kendi geliştirdiğini yöntemler ile bütçeleri idare ettiğinizi tahmin edebiliyorum. Ben bu yazıyı özellikle para nasıl biriktirilir bilmeyenler için yazmak istedim.

canım anne-330

Yapmamız gerekenler aslında çok da zor değil sadece normale göre biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor hanımlar. Şimdi sizlere bu konuda tecrübelerimden yola çıkarak çeşitli bilgiler vereceğim. Para biriktirme yolları; evlerimizde birçok elektrikli alet bulunuyor haliyle fazlasıyla elektrik kullanımına yol açıyor bu durum. O yüzden kullandığımız aletler ile işimiz bittiği zaman hemen fişten çekmeliyiz, buna televizyon gibi sürekli kullanılan aletler de dâhil edilmelidir. Kırmızı ışığı yanar halde bıraktığımızda stand by diye geçen bir durum olur ve elektrik harcamaya devam eder. Gece elektrik kullanımından alınan ücret az olduğu için çamaşır ve ya bulaşıklarınızı geç saatlerde yıkayabilirsiniz. Kızartma yaparken kullandığınız yağı ayırıp bir diğer kızartmayı da aynı yağ ile yapabilirsiniz. Kimyasal temizleyiciler yerine evinizde çok rahat aynı işlemi karbonat ve sirkeyle yapabilirsiniz.

Evet, hanımlar aslında para biriktirmek bu kadar kolay! Sadece bazı püf noktalarına dikkat etmeli ve düzenli olarak bunları evimizde uygulamalıyız. Bol şanslar hepinize!

canım anne-331

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. begüm dedi ki:

    çocuklar ve gençler nasıl para biriktire bilir.

BİR YORUM YAZ