Parmaksız Bebek Eldiveni Yapılışı

Kış aylarında bebeklerinizin ellerinin üşümesi için örebileceğiniz yapımı oldukça basit parmaksız bebek eldiveni yapılışını derledik.

Bebekler kış aylarında hem ev içerisinde hem de dışarıda soğuktan korunmalıdır. Bu nedenle genellikle örgü kıyafetler tercih edilir. Bebeklerin en fazla soğuk aldıkları ve vücutlarının üşüdüğü yer ellerdir. Elleri korumak için onlara mutlaka eldiven takmanız gerekir. Evde kendiniz kolayca yapabileceğiniz bir örgü eldiven tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Parmaksız bebek eldiveni nasıl yapılır, hangi ip ve tığ kullanılır aşağıdan adım adım detaylı olarak bulabilirsiniz.

Parmaksız Bebek Eldiveni Yapılışı

Gerekli Malzemeler: Pamuk yumuşak bebe yünü olarak geçen örgü ipi, 4 mm şiş gereklidir.

Yapılışı:

  • İlk olarak ipimizi elimize alıp 4 mm şişimiz ile 28 ilmek atıyoruz. Bebeğinizin elleri daha tombik ise zincir sayısını arttırabilirsiniz.
  • Daha sonra ise ilk sıradan bir ilmek alıp (örmeden alıyoruz) 2 ters ve 2 ters örün. Daha sonra ise bu işlemi 3 ilmek kalana kadar tekrarlayıp son 3 ilmeği düz örerek sırayı bitiriyoruz.
  • Şimdi ise yukarıdaki gibi aynı şekilde ilerliyoruz. Fakat son 3 ilmeği 2 ters 1 düz örün.
  • 1 ve 2. sırayı bu şekilde 4 kez tekrarlayın.
  • 11. sıraya gelince ise örmeden ilmeği alıp ters ilmek şeklinde ters örerek, düz şeklinde geleni ise düz örerek ilerleyin .
  • 12. sıraya gelince ise 1 ilmeği örmeden alıp en son ilmeğe kadar ters örün. En son ilmekte ise düz örün.
  • Eldivenin devamının nasıl yapıldığına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer örgü örneklerini de inceleyip evde yapabilirsiniz. Sizin de evde denediğiniz ve güzel olan örgü tarifleri var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan diğer yemek tariflerini de göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ