Pas Lekesi Nasıl Çıkar? Pas Lekesi Çıkarma Yöntemleri!

Pas Lekesi Nasıl Çıkar? Pas Lekesi Çıkarma Yöntemleri!

Kumaşlardaki pas lekesi zaman zaman karşılaştığımız sorunlardandır. Kıyafetlere bulaşan ve metal eşyalarda zamanla oluşan pastan kurtulmak mümkün. Ayrıca sık kullanılmayan kapı kilitleri, asma kilitler ve sürgülerde zamanla pas oluşur. Kilitlerin işlevini engelleyen bu duruma karşı nasıl çözümler üretileceği merak edilir. Kilitlerdeki pas nasıl çıkar? Pas lekesi çıkarma yöntemleri ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Yazının devamında ayrıca pas lekesi nasıl çıkar? Pası ne çıkarır? Gibi sıkça sorduğunuz sorularınıza da yanıt bulabilirsiniz.

pas-lekesi
Pas Lekesi Nasıl Çıkar

Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Canimanne.com ilgili sayfalarında leke çıkarma ile ilgili çeşitli yazılar paylaşıyoruz. Kıyafetlerde Ter Lekesi Nasıl Çıkar? Başlığıyla yayınladığımız yazımız da takipçilerimizden ilgi gördü. Bugünkü yazımızda pas lekesi nasıl çıkar sorusunu konu ediyoruz. Öncelikle çok sorulan sorulardan biri olan kilitlerde pas lekesi nasıl çıkar konusunu ele alalım. Kilitlerde zaman içinde oluşan pas lekesi karbonatla giderilebilir. Karbonatlı suyun yanı sıra hazırlayacağınız suyun içine amonyak ilave etmeniz de pas lekesi çıkarma için yardımcı olacaktır. Yazının devamında metal eşyadan pas lekesi çıkarma yöntemleri yer alır. Siz de bunları deneyerek pas lekesi neyle geçer sorunuza cevap bulabilirsiniz.

pas-lekesi
Pas Lekeleri Nasıl Çıkar

Pas Lekesi Çıkarma Yöntemleri!

Pas lekesi nasıl çıkar diye soranlar metal eşyalarda oluşan pası da arıtmak isterler. Özellikle mutfaklarımızda kullandığımız metal araç gereçler zamanla paslanır. Bu pas lekelerinden aşağıdaki yolları deneyerek kurtulabilirsiniz.

  • Paslanan metal eşya sirkeli suya koyularak bir gece boyunca bekletilip, sabah telle ovularak yıkanırsa pas lekeleri geçecektir.
  • Karbonatlı suya bulaşık deterjanı ekleyin. Paslanan metal eşyaları bu suda bekletin ve yıkayın. Pas lekesi çıktığını göreceksiniz.
  • Pas lekesi çıkarma işini doğal yollarla evde kendiniz halledebilirsiniz. Paslanan metallerin üzerine tuz dökün ve bir miktar limon sıkın. 10 dakika kadar bekleyerek telle ovun. Pas lekesi çıkacaktır.
  • Amonyak pas lekelerini çıkartmak için etkili yollardan biridir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ