Pastel Tonlarda Oturma Odaları

Pastel Tonlarda Oturma Odaları

Pastel renkler giyim ve makyajın yanında, özellikle dekorasyonda sıklıkla kullanılan renklerdir. Popüler pastel renkler açık mavi, pembe, sarı ve gri iken, bu renklerin yanında oturma odalarınıza eşlik edecek farklı renklerle dinginleştirici ve göze hoş görünen dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Pastel tonlarda oturma odaları evinize renkli ve canlı bir hava katacaktır.

rengarenk-dekoratif-oturma-odasi-modelleri

Pastel renkleri, oturma odasının tamamında hâkimiyet kuracak şekilde kullanmak yerine belirli bir renk seçip, diğer renkleri aksesuar ile kullanabilirsiniz. Bütün pastel renkleri bir arada kullanmak gözlerinizi yoracakken, farklı renkteki aksesuarlar kullanmak canlı bir görüntü oluşturacaktır. Sadece renkler bana yetmez, ben desensiz yapamam diyenlerdenseniz desen tercihinizi geometrik olanlardan yana kullanabilirsiniz. Geometrik desenler, pastel renklerle en çok yakışan ve en modern görünen desenlerdir.

oturma-odasi-dekarasyonu

Pastel tonlarda oturma odaları illa ki çok renkli olmak zorunda değil, sizler tek bir rengi seçip aynı rengin farklı tonları ile dekorasyon da yapabilirsiniz. Örneğin, romantik bir oturma odası hayal ediyorsanız pembe ve pembe tonlarını kullanabilir, şık ve dikkat çekici bir oturma odası için mavi ve mavi tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Doğa ile uyumlu bir görüntü için toprak tonlarını pastel sarı ve yeşil ile tamamlayabilirsiniz. Daha modern ve asi bir görüntü için ise gri renginden şaşmayınız. Evinizi daha aydınlık ya da daha geniş göstermek için duvarlarda açık renkler kullanırken, duvarlarına güvenen evler gri ve mavi gibi dikkat çekici pastel renkleri duvar boyasında kullanabilir.

2017-oturma-odasi-dekarasyonu

Pastel tonlarda oturma odaları son zamanlarda en beğenilen dekorasyonlardandır. Popüler pastel renkler sarı, yeşil, mavi ve gri hem duvarlarda hem aksesuarlarda hem de mobilyalarda kullanılarak hem canlı hem de dinginleştirici bir hava yaratır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ