Patates Suyu İle Cilt Lekelerine Son!

Patates Suyu İle Cilt Lekelerine Son!

Zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak, ileri yaş, yanlış bakım ürünlerinin kullanılması, sivilce izleri gibi nedenlerden dolayı cilt lekeleri meydana gelmektedir. Cilt lekelerini ortadan kaldırmak için illa kimyasal içeren krem veya maskeleri kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine doğal, bitkisel ürünler ile sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Doğal cilt bakım ürünlerinin başında gelen patates suyu içerisinde bulunan nişasta, karbonhidrat, çeşitli vitamin ve mineraller sayesinde cilt lekelerine, göz altı morluklarına ve sivilce izlerine karşı etkilidir. İçerdiği mucizevi vitamin ve mineraller sayesinde cilt için harika bir losyona dönüşen patates suyunu çıkarmak biraz zahmetli olsa da oldukla fazlasıyla işe yaramaktadır. Patates suyunu elde etmek için rendeleyip suyunu sıkabilir veya katı meyve sıkacağı ile sıkabilirsiniz.

 Patates suyunun cilt için faydaları

  • Cilt lekelerine karşı oldukça etkilidir. Çıkarmış olduğunuz patates suyunu pamuk yardımıyla lekelerin olduğu kısma uygulayınız. Patates suyunun yanık lekeleri gibi ciddi sorunlara karşı bile iyi geldiği bilinmektedir.
  • Uykusuzluk, yorgunluk, stres gibi sorunların neden olduğu göz altı morluklarına karşı patates suyunu uygulayabilirsiniz.

  • Yüzünüzün daha aydınlık ve beyaz olması için patates suyunu cildinize bir pamuk yardımı ile uygulayınız. İçerisindeki nişasta sayesinde cildinizin daha beyaz ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Cildinizin pürüzsüz olması içinde yine patates suyundan faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ