Canım Anne

Pazarda ve Markette Satılan Sebze Meyvelerin Tadı Neden Yok?

Pazarda ve Markette Satılan Sebze Meyvelerin Tadı Neden Yok?

Meyveler ve sebzeler mevsiminde yenildiğinde tatları güzel yani olması gerektiği gibidir. Fakat artık pazarlarda ve marketlerde satılan sebze meyvelerin tadı eskisi kadar yoktur. Bunun sebebi ise sağlık açısından ciddi müdahalelerin yapılmasıdır.
Meyve ve sebzelerin tadını çoğu zaman alamayız. Bunun belli başlı sebepleri vardır. Günümüzde satıcılar para kazanmak için insan sağlığını hiçe sayıp hareket etmektedir. Meyve ve sebzelerin daha parlak görünmesi için üzerine kimyasal ve sağlık açısından oldukça zararlı maddeler sürülmektedir. Bu parlaklık veren maddeler genelde yanıcı özelliğe sahiptirler.Bu maddeler meyvelere canlılık katsada sağlığımız açısından oldukça zararlıdır.

Pazarda ve Markette Satılan Sebze Meyvelerin Tadının Olmama Sebepleri

  • Meyve sebzelerin tadlarının olmamasının en büyük nedeni sadece mevsiminde satışa sunulmamasından dolayıdır. Çoğu meyve sebze hormon ilaçları ile seralarda her mevsim yetiştirilmektedir. Bu yüzden tatları normalden daha kötü veya tatsızdır.
  • Sebze ve meyvelerin daha erken büyümesini sağlamak için üreticilerin çoğu hormon ilaçlarına başvurur. Hormon ilaçları sebze ve meyvelerin daha çabuk büyümesini sağlar. Buda genetiklerinizi bozmak demektir. Bu yüzden sebze ve meyvelerin tatları da gitmektedir.
  • Üzerine sürülen yabancı kimyasal maddeler sebze ve meyvelerin tatlarının önüne geçmektedir. Daha parlak görünmesi için sebze ve meyvelerin üzerine son zamanlarda özellikle büyük marketlerde satılan ürünlerde yabancı bir madde sürülmektedir. Bu madde yanıcı bir maddedir. Bıçağı elinize alıp meyve ve sebzenin üzerini hafifçe soyun. Jelatimsi bir madde fark ederseniz sakın bu sebze ya da meyveyi tüketmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi