Yatak Temizliği Nasıl Yapılır? Yataktaki Bakterileri Yok Etme Yöntemleri

Her gece üzerinde uyuduğumuz yataklar üzerinde bir çok bakteri ve kir bulunur. Belli aralıklar ile yapmanız gereken pratik yatak temizliğini sizler için hazırladık.
Çoğu kişi yataklarını temizlemez. Üzerinde uyuduğumuz yatakları belli aralıklar ile çevirmeli, havalandırmalı ve temizlemeliyiz. Uyurken sürekli kapalı olan ve sabahları üzeri düzeltilip tekrar kapanan yataklar havalandırılmadığı için içerisinde ki mikroplar, bakteriler artmaktadır. Mutlaka iki haftada bir etkili temizlik yöntemleri ile yatakları temizlemek gerekir.

Etkili Yatak Temizleme Yöntemleri

• Bir kova içerisinde arap sabunu ve sıcak suyu ekleyin. Daha sonra kuru ve temiz bir bezi içerisine batırıp nemli kalacak şekilde sıkın. Bu bez ile yatağı baştan aşağı güzelce silin ve kuru bir bezle üzerinden geçip kurutun. Bu şekilde iki haftada bir yataklarınızı temizleyin.
• Beyaz sirke mikrop ve bakteriler için oldukça etkileyici doğal bir temizlik ürünüdür. Ev temizliğinde çeşitli yerlerde son zamanlarda oldukça kullanılan beyaz sirkeyiz ılık suyla karıştırıp yatakları bu karışım ile temizleyin. Lekelere ve mikroplara karşı sirke tam temizlik sağlayacaktır.
• Yatak temizliğinde ve bakterileri yok etmede diğer etkili bir yöntemdir. Karbonatı direk olarak yatağın üzerine serpin. Bir sure bekledikten sonra temizleyin. Karbonat özellikle bakteri ve mikropların temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca karbonatı ılık su ile de karıştırıp temiz bir bez yardımı ile yatağın yüzeyini temizleyebilirsiniz. Tüm bu temizlik önerilerini en az iki haftada bir yapmanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Yatak Temizleme Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=G-QLSvXkTis

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ