Pratik Bilgiler Diş Beyazlatma Yöntemleri

Pratik Bilgiler Diş Beyazlatma Yöntemleri

Hepimizin hayali olan bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Evde pratik yöntemler yardımı ile dişlerinizi kolayca beyazlatabilirsiniz.
Yetersiz diş bakımı dişlerin zamanla beyazlığını kaybetmesine ve çürümesine neden olur. Günlük bakımlar yapmadığınız sürece dişleriniz gittikçe kötü bir görünüme sahip olacaktır. Dişler gün içerisinde yediğimiz her yiyeceğin öğütülmesini sağlar. Gün içerisinde sürekli çalışan dişler haliyle bakım ister. Bakım görmeyen dişler sararır ve sağlığını zaman geçtikçe kaybeder.Dişlerinizin beyaz ve sağlıklı olmasını istiyorsanız sizler için hazırladığımız bakım önerilerine mutlaka göz atın.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

• İlk yapmanız gereken diş temizliğine önem vermek. Günde 3 defa mutlaka dişlerinizi fırçalayın ve gargara yapın.
• Dişinize uygun diş fırçası ve macun kullanın. Her diş yapısının hassasiyeti farklıdır. Bu yüzden diş macunu seçiminizi özenle yapın. Beyazlatma etkili olan diş macunlarını kullanmaya özen gösterin.
• Nisan ayı taze çilek ayıdır. Çileklerin diş beyazlatma etkisi vardır. Bor kaç tane çileği alıp ezin. Daha sonra diş fırçası yardımı ile dişlerinizi çilekle temizleyin. Düzenli kullanımda dişlerde beyazlama olacaktır.
• Karbonat beyazlatma açısından bilinen bir yöntemdir. Karbonatı direk diş fırçası üzerine döküp dişlerinizi yumuşak hareketler ile fırçalayın. Haftada 2 yaa 3 defa bi yöntemi deneyebilirsiniz.
• Diş beyazlatmada diğer bir etklili meyve de muzdur. Muz kabuğunu alıp direk olarak dişlerinize sürün ve küçük hareketler ile temizleyin. Muz kabuğu hem güzel kokusu ile nefesinizi yenileyecek hem de Dişlerinizin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ