Pet Şişeden Eğlenceli Marakas Yapımı

Çocuklarınız için eğlenceli ve farklı fikirler, oyun veya etkinlik önerileri mi arıyorsunuz? Pet şişeden marakas yaparak çocuklarınız ile beraber keyifli bir vakit geçirmiş aynı zamanda da onların gelişimlerini desteklemiş olursunuz.

blank

Pet şişeden marakas yapımı için gerekli olan malzemeler ise şunlardır;

. Su şişesi

. Tuvalet rulosu

. Makas

. Pirinç

. Bant

blank

Öncelikle marakas yapmanız için su şişesinin alt ve üst kısmını birbirinden ayırın. Üst ve alt kısımda 5-10 santimlik alan kalana kadar orta kısmını ayırın. Kestiğiniz alt ve üst kısmını birbirine geçirerek birleştiriniz. Tuvalet rulosunu bir kenarından kesin ve pet şişenin ağzından girebilecek şekilde rulo haline getirin. Rulo haline getirmiş olduğunuz parçayı sabitlemek için birkaç yerinden bantlayınız. Şimdi ise pet şişenin içerisini ses çıkarmasını sağlayacak çeşitli malzemeler ile doldurunuz. Pirinç, bulgur, düğme, mercimek, makarna gibi malzemeler doldurabilirsiniz. Dilerseniz birkaç farklı pet şişe ile farklı seslerde elde edebilirsiniz. İçini malzeme ile doldurduktan sonra ise yapmış olduğunuz rulonun içine pamuk koyarak pet şişenin ağzından ittirin ve bant yardımı ile birbirine sabitleyiniz.

blank

İşlem tamamlandıktan sonra ise yapmış olduğunuz marakası çocuğunuz ile beraber süsleyerek daha şık ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz boyayabilir veya keçe, kumaş parçaları ile kaplayabilirsiniz. Okul öncesi çocuklarının duyusal gelişimini desteklemek adına oldukça faydalı olan bu çalışma ve etkinliği sizlerde evlerinizde çocuklarınız ile beraber yapabilirsiniz. Hem duyusal gelişimini desteklemiş olacak hem de el becerilerine destek olmuş olacaksınız. Çocuğu ile etkili ve verimli zaman geçirmek isteyen ebeveynler bu etkinliği gönül rahatlığı ile çocukları ile beraber yaparak keyifli bir zaman geçirebilirler.

blank

Sitemizi takip ederek ilginç ve eğlenceli birçok fikre sahip olabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ