Pike uç modeli yapılışı

Pike uç modeli yapılışı çarşaf modeli içinde uygundur. Ara dantel modelleri ve havlu kenar modeli içinde kullanabilirsiniz. Pike takımları çeyizlerde, tek kişilik veya çift kişilik olarak yapılmaktadır. Etek boy kısmı için 2,25 2,40 pike örtü ön kısım için 2,30, yastık en kısmı içinde 70 veya 80 santim olarak örülüp sonrasında kumaş renk seçeneği ile piko yapılmaktadır. Beyaz dantel ipi seçerseniz birçok renk seçimi yaparken sizin için kolay olacaktır. Dantel renkli oldu mu kumaş renk seçimi biraz kısıtlı olmaktadır. Çeyizlerde pike ve çarşaf oldukça fazla olduğu için renk renk çeşit çeşit yapılmaktadır. Kızlarımızın çeyizlerinde pike dantel sayısı 10 takıma kadar çıkabilmektedir.

Dantelin modası geçti denilse de modası geçmeyerek yeni örnekler yapılmaya ve çeyizlerde çok fazla yapılmasa da dantel modelleri yerini almaya devam etmektedir. Dantel kullanımı çalışan kısım için zor olmakla beraber detaylı dantel ütüsü olduğundan çalışan hanımlarımız hazır pike takımlarını seçmektedirler. Yeni nesil çeyiz hazırlayan arkadaşlarımızda yine hazır kullanımını tercih etmektedir.

Pike uç modeli yapılışı

Pike uç modeli için gerekli malzemeler

Dantel ipi veya renkli oya ipi kullanabilirsiniz.

Dantel ipi kullanımı 60 numara

Tığ 21 veya 22 kullanılabilir.

Elinizin sıklığına göre zincir sayınızı kutulara göre ayarlamakta fayda var. Model anlatımında 50 veya 55 zincir sayısı verilmiştir. Modeli uygulamak için video anlatımı izleyerek çiçek modelini kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin..

Dantel, pike uç kısımı yapımı, çarşaf modelleri, uç dantel örnekleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Ören hanım youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Pike uç modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ