Pirinç Suyunun Saça Faydaları

Uzak doğuda yaşayan kadınların güzellik sırrı olan pirinç suyunun saça faydaları nelerdir ve nasıl kullanılmalıdır içeriğimizden bulabilirsiniz.

Pirinç suyu çoğu kişinin bilmediği ama hem cilt hem de saçlar için oldukça faydalı olan bir doğal güzellik sırrıdır. Pirinç suyu sayesinde uzak doğuda yaşayan kadınların cildi yaşlanmıyor, genç ve diri görünüyor, saçları ise sağlıklı oluyor. Pirinç suyunu elde etmek için bir kap içerisine pirinç ve su koyup bir gece bekleyin. Saha sonra ise bu suyu süzüp bir sprey şişesi içerisine koyun ve saçlarınıza sıkın. En az yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Pirinç suyunda pirincin karbonhidratı suya geçmektedir. Böylelikle saçlarınız için oldukça faydalı olan bir su ortaya çıkmaktadır. Pirinç suyunun saça faydaları nelerdir aşağıdan madde madde bulabilirsiniz.

Pirinç Suyunun Saça Faydaları

  • Saçlarınız aşırı dökülüyor ve gün geçtikçe zayıflıyor ise pirinç suyunu kullanabilirsiniz. Pirinç suyu saçların dökülmesini engelleyecek ve güçlü saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.
  • Saçları daha hacimli yapar.
  • Saç kökleriniz güçlenir bu sayede daha sağlıklı saçlara kavuşursunuz.
  • En önemlisi de pirinç suyu saçlarınızın kısa sürede uzamasını sağlamaktadır.
  • Çok faz boya veya işlem görmüş saçları eski sağlığına kavuşturmak için de pirinç suyu kullanabilirsiniz. Pirinç suyu saç uçlarını onarıp daha sağlıklı bir görünüm sağlayacaktır.
  • Saçlarınızın daha yumuşak, ipeksi ve esnek bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız haftada en az bir kere pirinç suyunu saçlarınıza sürmenizi öneririz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ