Pirincin 5 Farklı Kulanım Alanı

Pirincin 5 Farklı Kulanım Alanı

Pirincin 5 Farklı Kulanım Alanı

Türk mutfağının en çok kullanılan malzemelerinden biri olan pirinci mutfak dışında veya yemek yapmak dışında farklı alanlarda da kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Pirinci ve pirinç suyunu farklı alanlarda kullanarak faydalanabilirsiniz. İşte pirincin farklı kullanım alanları arasından birkaçı;

  • Blendırlarınız sürekli kullanım sonrası eskisi gibi kesmemeye ve doğramamaya başlar. Bu sorunun üstesinden gelmek ve bıçaklarını bilemek için pirinci kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey oldukça basittir. Öncelikle blendırın içine bir bardak pirinç koyunuz ve ardından üzerine bir bardak kadar da su ekleyerek blendırı çalıştırınız. Bu işlem bıçakların bilenmesini sağlayacaktır.
  • Tuzun nemlenmemesi ve topaklanmaması için içine bir miktar pirinç koymanız yeterli olacaktır. Böylelikle tuzunuz daha akışkan olacaktır.

pirincin-5-farkli-kulanim-alani

  • Dar bir vazo veya kavanozunuz var ve temizlemekte zorlanıyor musunuz? Bunu halledebilmek için içine bir miktar pirinç ve su koyup çalkalamanız yeterli olacaktır.
  • Pirinç cilt içinde oldukça faydalıdır. Pirinci haşlayınız ve suyunu cildinizi uygulayınız. Pirinç suyu cildinizi besler, temizler ve daha parlak, canlı olmasına yardımcı olur. İçinde kimyasal içeren bakım ürünleri yerine doğal olan pirinç suyunu tercih edebilirsiniz.
  • Özellikle nemin yüksek olduğu alanlarda paslanma sorunu ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bunu engellemek ve ortadan kaldırmak için paslanma ihtimali olan eşyalarınızın yanına pirinç koymanız yeterli olacaktır. Böylelikle pirinç fazla suyu çekecek ve sorun ortadan kalkmış olacaktır.

pirincin-5-farkli-kulanim-alani

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ