Plastik Kapaklar İle Yapabileceğiniz Harika Fikirler

Plastik Kapaklar İle Yapabileceğiniz Harika Fikirler

Kendin yap ile yapılan projeler son zamanlarda insanlar tarafından oldukça ilgi gören aktiviteler arasında yer almaktadır. Kendin yap ile yapılan projelerin en önemli özelliği ise atılacak olan eşyaların ev artık malzemelerin başka bir ürün ile hayat bulmasını sağlamaktır. Birçok farklı atık madde ile farklı tasarımlar ve projeler yapılmaktadır. Bunlardan biri de pet ve su şişe kapakları ile yapılan kendin yap proje çalışmalarıdır.

Plastik kapaklar ile farklı projeler yapabilirsiniz. El becerilerinizi ve birazda hayal gücünüzü kullanarak harikalar yaratabilir ve aynı zamanda atık madde olan plastik kapakları da değerlendirmiş olursunuz.

Renk renk plastik kapakları biriktiriniz. Daha sonra ise yan yana ve üst üste dizerek ve yapıştırarak kova görünümü elde ediniz. Bu kovayı isterseniz çöp kovası olarak değerlendirebilir aynı zamanda kirli sepeti veya meyve, sebze koymak içinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Renkli plastik şişe kapakları ile amerikan servisi yapabilirsiniz. İster yuvarlak ister oval isterseniz de kare formlu yapabilirsiniz. Yan yana bir şekilde yapıştırıcı ile dizerek ve yapıştırarak farklı ve hoş bir projeye imza atabilirsiniz.

Plastik şişe kapakları ile çocuklarınız için oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. Bunlardan biri de oyuncak yılandır. Kapakları iğne yardımı ile birbirine ekleyerek ve baş kısmını yaparak oldukça farklı bir oyuncak elde edebilirsiniz.

Renkli artık plastik şişe kapakları ile şık bir saksı da yapabilirsiniz. Aynı şekilde kapakları yan yana ve üst üste koyarak ve yapıştırıcı ile yapıştırarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Burada önemli olan kuvvetli yapıştırıcıları kullanarak daha sağlam ürünler elde etmektir.

Bu ve bunun gibi birçok proje daha yapılmaktadır. Sizde hem ekonomik hem de pratik olan bu işlemleri yaparak kendin yap projeleri elde edebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ