Plastik Şişeleri Değerlendirme Yöntemleri – Kendin Yap

Gün içerisinde sıkça kullandığımız plastik şişeleri genellikle içleri boşalınca atarız. Plastik şişeleri atmak yerine kendin yapmak fikirleri ile evde değerlendirebiliriz.

Geri dönüşüm yapmayı hobi olarak seven kişiler için plastik şişelerden harikalar yaratabilecekleri fikirleri derledik. Plastik şişeler yapısı itibari ile şekil vermeye, başka bir amaç için kullanılmaya oldukça uygundur. Bu yüzden yaratıcı fikirler ile evinizde bulunan boş ve kullanılmayan plastik şişeleri farklı amaçlarla kullanabilirsiniz.

Plastik Şişeleri Değerlendirme Yöntemleri

  • Büyük plastik şişelerini kesip renkli renkli boyayarak evinizde şirin saksılar yapabilirsiniz. İsterseniz bahçenizde iplere sarkıtıp yaratıcı saksılar da ortaya çıkabilirsiniz.
  • Plastik şişelerden çocuklarınız için arabalar yapabilirsiniz. Özellikle büyük olanları parçalayıp boyadıktan sonra araba şekline getirip birleştirebilirsiniz. Böylece çocuklarınıza zararsız oyuncular yapmış olursunuz.
  • Kalemlik ihtiyacınız var ise plastik şişeyi ortadan ikiye ayırıp, üst tarafını elinize zarar vermesin diye yakıp daha sonra boyayıp farklı kalemlikler elde edebilirsiniz.
  • Okulda kullanmak için fermuarlı kalemlik bile yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız iki plastik şişeyi ortadan kesin ve alt kısımlarını fermuar ile birleştirin.
  • Mutfakta buğday, pirin, mercimek gibi ürünleri saklamak için plastik şişeleri saklama kabı olarak kullanabilirsiniz.
  • Çoğu kişinin yaptığı ve bildiği bir diğer geri dönüşüm ise cep telefonu tutacağı. Plastik şişeyi keserek telefonunuzu şarjdayken düşmemesini sağlayabilirsiniz.
  • Büyük pet şişesine delikler açarak içerisine kuş yemi doldurup bahçenize asın. Böylelikle kuşlar için bir yemlik yapmış olursunuz.

Plastik Şişeleri Değerlendirme Yöntemleri Örnekleri

Plastik Şişeleri Değerlendirme Yöntemleri Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=hYg6bQYNNfQ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ