Ponpon Perde Yapımı

Ponpon Perde Yapımı

Ev dekorunda alınan eşyalar, mobilyalar kadar onlara eşlik eden perdeler, halılar, avizeler de bir o kadar önemlidir. Son zamanlarda hazır olarak alınan ürünler kadar el emeği ile yapılan parçalar da oldukça tercih edilmekte ve ev dekoru için rağbet görmektedir. Perde konusunda hazır olarak alınabilecek birçok model olmasına rağmen el emeği, göz nuru modeller de son zamanlarda ön plana çıkmıştır.

El emeği perdeler arasında son zamanlarda ponpondan yapılan perdeler dikkat çekmektedir. Ponpon perdeler genellikle mutfak ve çocuk odaları için kullanılmakta, tercih edilmekte ve yapılmaktadır.

Ponpon perde için malzemeler:

  • İğne
  • İplik
  • Perde halkası
  • Ekstrafor
  • Kalın kurdele
  • İsteğe bağlı renklerde ponpon yapmak için iplik
ponpon-perde-yapimi

Ponpon Perde Yapımı

Ponpon perde yapımı: İlk önce dilediğiniz renkleri kullanarak ponpon yapınız. Ponpon yapmak için renkleri perdeyi takacağınız renge göre seçebilirsiniz. Çocuk odaları için daha cıvıl cıvıl renkler, mutfak için yapacaksanız eğer mutfağınızdaki eşyalara, mobilyalara uygun renkleri tercih ederek ponponları yapınız. Ponponların hepsini aynı renk yapabileceğiniz gibi rengarenk iplikleri kullanarak da yapabilirsiniz. Ponponları takmak için ekstraforu korniş tarafına sert ve düzgün durması için dikiniz. Ponponları dilediğiniz aralıklar ile ekleyebilirsiniz. Bunun için halkaları istediğiniz aralıklarda takabilirsiniz. Kurdele üzerine ponponları istediğiniz aralıklar ile geçiriniz.

ponpon-perde-yapimi

Ponpon Perde Yapımı

Ardından uzunlamasına yere doğru halkalardan takınız. Şık ve sevimli olan bu perdenizi dilerseniz mutfağınız dilerseniz de çocuk odalarınız için kullanabilirsiniz. El emeği ile yapılan her parça hazır olarak alınanlardan çok daha fazla kıymetli ve değerlidir. Sizlerde evlerinize farklı bir dokunuş yapmak isterseniz ponpon perdelerden yararlanabilirsiniz.

ponpon-perde-yapimi

Ponpon Perde Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ