Popcorn motif modeli yapılışı

Popcorn motif modeli yapılışı

Popcorn motif modeli yapılışı yapabileceğiniz en güzel örgü motif yapımı. Bir çok alanda tercih edebilirsiniz. İpin kalınlığına göre boyutu değişecektir. Kalın ip seçimi ile tek motiften kırlent çalışabilirsiniz. Yatak örtüsü için yine tercih edebilirsiniz. Şöyle fikir olsun sizlere şiş örgü düz yelek örüp ön kısmına motif çalışması yapabilirsiniz. Harika görselliği oluyor. Ön kısmında etek ucundan diğer uç kısma kadar motifleri ekleyip sonra yeleğin ön kısmına dikebilirsiniz. Kol kısımlarına üç trabzan bir boşluk şeklinde tığ işi uygulayabilirsiniz. Bu çalışmayı farklı motiflerde deneyebilirsiniz. Motifin boyutu ön kısımda çok büyük olmamasına dikkat ediniz. Sizlere fikir olsun.

Tığ işi örgü motifleri çok uygular mısınız ? hangi modellerde tercih ediyorsunuz ? çanta yapımında veya hırka modellerinde motifler oldukça şık görselliği olmaktadır. Farklı motif örnekleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Popcorn motif modeli yapılışı

Orta kalınlıkta örgü ipi

İp ve elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Yapılışı: Sihirli halka yapalım halka içine popcorn uyguluyoruz. Arada elinize göre zincir çekerek halka içine toplamda sekiz popcorn yapıyoruz. İkinci sırada köşe kısımlarını hazırlıyoruz. Kare motif şeklini vermek için. Köşeleri belirleyip modeli kurup motifi istediğimiz boyuta getirelim. Detaylı anlatım için videoyu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi motif yapımı, örgü motif modelleri, tığ işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Knitting Queen youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Popcorn motif modeli yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ