PORSELEN MAKYAJ NASIL YAPILIR

PORSELEN MAKYAJ NASIL YAPILIR

Makyaj yapmak kadınların daha güzel ve daha bakımlı görünmesi için vazgeçilmez bir öğedir. Çünkü makyaj kadınlarda bakımlı olmanın da bir nevi göstergesidir. Ancak kasınlar için makyaj yapmak hassas bir noktadır. Çünkü her kadının kendine has bir cilt yapısı ve renk tonu vardır. Bu yüzden kullanılacak makyaj ürünleri ve makyaj yapımında kullanılacak renklerde renk tonuna uygun seçimler yapmak doğru olacaktır. Makyaj yaparken kullanılacak yanlış renk tonları ve yanlış teknikler etkili görünümün önüne geçerek komik görünüme de neden olabilmektedir. Son günlerde ve dönemlerde en çok merak edilen makyaj tekniği porselen makyaj olup merak edilen soru ise porselen makyaj nasıl yapılır sorusudur.

Porselen makyaj nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce porselen makyaj neden yapılır ve nerelerde tercih edilir konularına değinelim.porselen makyaj uzun süreli dayanan bir makyaj olmasına karşın kalıcı makyajdan ayrılmaktadır. Kalıcı makyaj çok uzun süreli iken porselen makyaj 24 saat kadar süreli suya ve güneş ışınlarına dayanıklı oluşudur. Porselen makyaj ile amaçlanan doğal görünümlü canlı bir cilt elde etmektir. Bu yüzden porselen makyaj yaparken kullanılan ürünler ile birlikte kullanım amacına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Genel anlamda porselen makyaj günlük hayat için kullanılmamakla beraber gelin makyajı ve gece makyajı olarak tercih edilmektedir. Ya da televizyon çekimlerinde, dizi çekimlerinde, fotoğrafr çekmlerinde cildin kusursuz görünmesi amacı ile porselen makyaj tercih edilmektedir.

Porselen makyaj nasıl yapılır konusuna değinecek olursak, porselen makyaj için cildin tamamen temizlenmesi gerekmektedir. Temiz ve rahatlatılmış bir cilt porselen makyaj için hazır bir taban oluşturur. Porselen makyajın en önemli malzemesi ise fondoten ve pudradır. Doğal ve kusursuz bir görünüm için kullanılan fondotenin profesyonel makyaj ürünlerinden tercih edilmesi ve ten rengi ile birebir uyumlu tonlar tercih edilmesi gerekir ve yüzün her noktasına kusursuz olarak uygulanmalıdır. Fondotenin üzerine uygulanacak olan pudra da taş pudra olup ıslatılarak cilde yedirilmelidir. Ayrıc sprey yardımı ile makyaj sabitlenmeli be ten rengine uyumlu göz makyajı, allık ve ruj ile tamamlanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ