Canım Anne

Portakal sepeti lif yapılışı

Portakal sepeti lif yapılışı

Portakal sepeti lif yapılışı oldukça görselliği güzel olan farklı teması ile lif sevenlerin beğenisini bekleyen modeller arasında yer almaktadır. Yuvarlak taban üzerine kurulan sepet detayları ve portakal meyvesi yapılmıştır.

Lif modelleri çeyizlerin en çok yapılan el işleri arasında yer almaya devam etmektedir. Yapılışları kolay ve görselliği güzel olan ve video anlatımlı olması hanımlarımızın en çok tercih ettiği el işleri arasında olmaktadır. Özellikle çeyizlerde olmazsa olmazlardan olmaktadır. Nişan bohçalarında yer almaktadır. Damat lif serisi olarak hazırlanan lifler çeyizlerin en dikkat çeken lifleri arasındadır. Takım lif modelleri de ayrıca en çok istenilen lif örnekleri olmaktadır.

Sayfamızda en yeni ve şık lif modellerine ulaşmak için sayfamızı takip edebilir veya yazımızın içindeki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Portakal sepeti lif yapılışı

Portakal sepeti lif

Modelimize 7 numara tığla ortadan 7 zincir çekip halka yaparak başlıyoruz. Bu halkanın içine aralarında 3 zincir çekerek 6 tane tekli fıstık yapıyoruz. Yıldız tekniğiyle her dilimde artırma yaparak ipleri içten yürüterek sepet kısmını oluşturarak örüyoruz. 7 sıra ördükten sonra her dilimi tek tek eksiltme yaparak çiçek taban hazırlıyoruz. Sepetin üst kısmına zincirlere kulp yapıyoruz. Her bir sepet için 3 er tane portakal yaparak yeşil iple dikiyoruz. Orta kısmı için bir puf çiçek yapıp dikiyoruz. Kolay gelsin.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Örgü günlüğüm youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.

Portakal sepeti lif yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ