Canım Anne

Postmatüre Bebek Gelişimi

Postmatüre Bebek Gelişimi

Postmatüre Bebek Gelişimi

Postmatüre Bebek Nedir

Özellikle bir anne adayında sorun olanda bebeklerde gelişen bir durum olarak, postmatüre bebekler, normal günlerinden daha erken doğan bebekler olmaktadır. Normalde bir bebek 9 ay ve 15 gün kadar sonra dünyaya gelirken, bazı bebekler 9 aydan daha erken bir sürede doğmaktadır ve bu bebeklere postmatüre denilmektedir.

postmature-nedir

Postmatüre bebek gelişimi daha özenle ve özel eğitimlerle yapılması gerekmektedir. Zaman alan bir işlemdir, fakat bebek yaşlarda yapılması gereken birçok eğitimler bulunmaktadır. Bu süreç ne aile için nede bebek için kolaydır, fakat atlatıldıktan sonra, bebek büyürken işler daha kolay bir hale gelmektedir.

postmature-bebekler

Postmatüre Bebekler Neden Özeldir

Postmatüre bebekler erken dünyaya geldikleri için bedenleri daha tam olarak gelişmeden dünyaya adım atmaktadır. Postmatüre bebek gelişimi bu sebeple biraz daha zaman almaktadır, çünkü bebekler anne karı yerine dışarıda gelişmeye devam etmek zorundadır.

postmature-bebek-bakimi

Bu sebeple birçok postmatüre olarak dünyaya gelen bebekler, bir süre küvezde misafir edilmektedir ve bu şekilde onlara anne karnında olduğu gibi bir ortam sağlanmaya çalışılmaktadır. Bebeklerin doğru zamana kadar anne karnında kalmaları çok önemlidir, fakat bazen dünyaya erken gelmek isteyen bebekler olabilmektedir ve bu yüzden bu bebekler çok özel olmaktadır.

postmature-bebek

Postmatüre Bebeklere Nasıl Bakılmalı

Öncelikle postmatüre bebekler doğduktan sonra, anneye gösterilir ve ardından hemen küveze alınmaktadır. Bu tür bebekler bazen anında nefes almaya başlayabilirler, fakat bazen ise zaman almaktadır ve bu yüzden nefes alıp verdiğini kontrol ederek küvede yerleştirilmesi gerekmektedir.

postmature-bbek

Postmatüre bebek gelişimi normal bir bebeğin gelişiminden daha uzun zaman almaktadır, bu sebeple de sürekli olarak takip edilmesi gerekmektedir. A’den Z’ye bütün faktörlerin ve vücudunun kontrol altında tutulması gerekmektedir. Postmatüre doğan bir bebek için bunlar çok büyük bir önem kazanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi