Canım Anne

Rahat Bir Hamilelik Süreci İçin Öneriler

Rahat Bir Hamilelik Süreci İçin Öneriler

Rahat Bir Hamilelik Süreci İçin Öneriler

Hamilelik, hem çok heyecan verici hem de pek zorluğun yaşandığı bir süreçtir. Vücuttaki değişimler, hormonsal değişimler ve değişimlerin açığa çıkardığı sorunlar nedeni ile, hamileler zorlanabilmektedir. Bu nedenle bu dönemin rahat geçmesi için bilinçlenmek çok önemlidir. Hamileliğin daha rahat bir şekilde nasıl olacağı bilinirse, anne adayının işi o kadar kolaylaşacaktır. Rahat bir hamilelik hem anne adayının sağlığı hem de bebeğin gelişimi açısından çok önemlidir. Bu nedenle dikkat edilmesinde fayda vardır. Genel başlıklarda beş öneri sayesinde, daha rahat bir hamilelik geçirmek mümkündür.

Rahat Bir Hamilelik Süreci İçin Öneriler

 Rahat Bir Hamilelik Geçirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

  • Sağlıklı ve yeterli bir uyku sayesinde dinlenmiş olmak,
  • Kıyafetlerde değişiklik yapmak,
  • Beslenmeye dikkat göstermek,
  • Hareketlerde dikkatli davranmak,
  • Hamilelik hakkında destek almaktır.

Hamilelik sürecinde ilk ve son üç ay, çok yorgun düşülen dönemlerdir. Bu nedenle anne adayı, özellikle bu dönemlerde yorgun düşmemek için uyumalı ve yeteri kadar dinlenmelidir. Gün içinde şekerleme yapmak, vakit bulunduğunca dinlenmek anne adayının daha rahat hissetmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte kıyafetlerde rahat hissettiren tercihler yapmak da anne adayı ve bebek için önemlidir. Terletmeyen, rahat ve hareket serbestliği sağlayan kıyafetler tercih edilmeli, iç ve dış giyimde bu noktalara dikkat edilmelidir.

Rahat Bir Hamilelik Süreci İçin Öneriler

Anne adayları beslenmelerine de dikkat etmelidirler. Çok fazla yemek faydalı olacağı anlamına gelmez. Aksine çok fazla kilo alımı olumsuz durumlara neden olabilir. Bu nedenle besinlerin faydalı olanları ve uygun miktarları tercih edilmelidir. Zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak durma hem anne adayı hem de bebek için önemlidir. Ayrıca alkol, sigara gibi alışkanlıklardan uzaklaşmak gerekmektedir. Beslenme ile birlikte anne adayları gün içinde hareketlerinde de dikkatli olmalıdır. Ağır yük taşımamalı ve ani hareketlerde bulunmamalıdırlar. Bununla birlikte fiziksel hareketlerin tümünde dikkatli olmaları rahatlık sağlamaktadır. Anne adaylarının fiziksel hareketlerinde sağlayacakları dikkat kendileri için olduğu kadar bebekleri için de önemlidir. Bu süreçte hamilelik ile ilgili destek almak, anne adaylarına kendilerini iyi hissettirir. Özellikle de ilk kez anne olmayı bekleyen biri için yakınlarından, çevresinden bilgiler edinmek, destek sağlamak çok önemlidir. Bu sayede hem hamilelik süreci hem de doğum sonrası çok daha rahat ve bilinçli geçmektedir.

Rahat Bir Hamilelik Süreci İçin Öneriler

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi