Canım Anne

Rakam Çalışma Boyama Sayfaları

Rakam Çalışma Boyama Sayfaları

Okul öncesi çocuklara rakamları eğlenceli ve kalıcı bir şekilde öğretmek için en güzel rakam çalışma boyama sayfalarını sizler için hazırladık.

Eğitimde ilk öğretilen kavramlardan biri olan rakamları günlük hayatımızda sıkça kullanırız. Rakamlar ilk öğrenmesi gereken bilgiler arasında yer almaktadır. Çocuklarınıza rakamları öğretirken hem Türkçe hem de İngilizce öğretmeye çalışın. Bu şekilde ikinci dili öğrenme temellerini de atmış olursunuz. Rakamları öğretirken parmaklarından, objelerden, hayvanlardan aklınıza gelebilecek diğer örneklerden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Genellikle aileler okul öncesi eğitimi çocuklarına verirken görsel ve boyama çalışmalarını kullanmazlar. Temel ve ezberci sisteme dayalı hareket ederler. Oysa ki okul öncesi çocukların daha çok görsel hafızası çalışmaktadır. Etrafında gördüklerini veya konuşulanları kolay kolay unutmadıkları gibi kendilerini geliştirmede kullanırlar.

Rakam öğretmenin en kolay ve zevkli yolu boyama sayfalarından yararlanmaktır. Rakam boyama sayfalarında rakamlar hayvan, meyve veya obje şekillerinde verilmiştir. Bu şekilde verilmesinin amacı kalıcı bir öğrenmenin temellerini atmaktır. Genellikle okul öncesi çocuklarda boyama, resim yapma eğilimleri hemen hemen hepsinde görülür. Bu yüzden boyama sayfaları ile ona eğitim vermek sıkılmamasına ve eğlenirken öğrenmesine fayda sağlayacaktır.

Boyama sayfaları ile rakamları öğrenirken renkleri de öğrenecektir. Rakam çalışma sayfaları ile temel toplama ve çıkarma işlemlerini de öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Parmak hesabı ile toplama ve çıkarmayı öğrenmenin yanında boyama sayfaları da kullanılırsa daha etkili bir eğitim olacaktır.

Rakam Çalışma Boyama Sayfaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi