Ramazan Bayramı Sofra Düzeni Önerileri

Ramazan Bayramı sofra düzeni deyince eskiden olduğu gibi kalabalıklar için hazırlanan sofralar gelmesin aklınıza. Tüm dünya olduğu gibi ülkemizde Covid-19 virüsüyle savaş veriyor. Virüsün en kolay bulaş şekli yakın temas. Bu sebeple yetkililer bizlerin sağlığını korumak ve yakın temasa engel olmak için 4 gün boyunca bayramı evden çıkmadan geçirmemizi gerekli gördüler. Millet olarak alışık olmadığımız bu durumu daha kolay atlatabilmek ve evde geçirdiğimiz vakti daha eğlenceli kılmak için bir şeyler yapmalıyız.

Canimanne.com Dekorasyon kategorisinden evinizde kendi başınıza yapabileceğiniz pek çok dekorasyon önerisi bulabilirsiniz. Evde Çalışanlara Feng Shui Dekorasyon Önerileri bunlardan sadece biridir. Yaşadığımız alanları güzelleştirmenin bizim elimizde olduğunu unutmayalım. Sosyal medya hesaplarımızdaki ve Canımanne YouTube kanalındaki paylaşımlarımızı da abone olursanız görebilirsiniz.

Bayramda Sofra Düzeni

Bayramda Sofra Nasıl Kurulur?

Her bayram kalabalık aile topluluklarına kurulan sofralarda yenen yemeklerin tadına doyulmaz. Bu bayramda evde kalsak bile yine de bayramı bayram gibi geçireceğimiz her şeyi yapmalıyız. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı sofra düzeni konusunda özenli olmalıyız.

Ramazan Bayramı Sofra Düzeni

Ramazan Bayramı Sofra Düzeni İçin Yapılması Gerekenler

Ramazan Bayramı sofra düzeni için yapabilecekleriniz;

  • Sofralarımızda kullanacağınız servisler ile önce göze hitap etmelisiniz.  Sunum yaparken geniş tabaklar kullanmalı dar tabaklardan uzak durmalısınız.
  • Üzerinde ilkbahar esintileri taşıyan ve yazın habercisi renkleri kullanmalısınız. Mavi, yeşil, beyaz bu renklerden bazılarıdır.
  • Çiçek desenli tabaklar kullanmanız ortama pozitif enerji verecektir.
  • İçeceklerinizi kaplarından çıkarıp sofranızla uyumlu şık sürahilere doldurmalısınız.
  • Hazırladığınız sunumları servis tabaklarına yerleştirirken dikkatli ve özenli olmalısınız. Göze hitap eden Ramazan Bayramı sofra düzeni hazırlamaya özen göstermelisiniz.
  • Masanın renklerine uygun iç açıcı çiçekler kullanarak Ramazan Bayramı sofra düzeni konusunda şıklığı yakalayabilirsiniz.
Sofra Düzeni Nasıl Yapılır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ