Rengarenk Bebek Battaniyesi Modelleme

Bebek battaniyesi, oldukça fazla kullanılan ve bir o kadar da işe yarayan ürünlerden biri. Hem yaz hem de kış aylarında bebek battaniyeleri sıkça kullanılır ve değişik modellerde bebek battaniyeleri üretilmeye de devam edilir. Özellikle örgü bebek battaniyeleri birbirinden değişik modelleri barındırıyor. Biz de sizler için renkli bebek battaniyesi yapılışını anlatacağız.

bebek-battaniyesi-modelleme

Gerekli Olan Malzemeler

  • Tığ
  • Renkli ipler
  • Makas

Bebek Battaniyesi Yapılışı

Renkli bebek battaniyesi özellikle yeni doğan bebekler için sıklıkla kullanılır. Bu battaniyeyi yapmak için öncelikle herhanbi bir renkten sihirli halka yaparak işe başlayın. Daha sonra 2 zincir çekip, yanına 2 tane de trabzan yapın. Sonra 2 zincir çekip 3 trabzan yapın. Bundan sonra aynı işlemi 2 kez daha tekrar edin. Diğer tura 3 zincir çekerek başlayın ve 4 trabzan yapın. Trabzanların 2 tanesi, bir önceki turda çektiğiniz 2 zincirin içinde olacak. Sonra 2 zincir çekin 7 trabzan yapın. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrarlayın. Bir diğer tura geçtiğinizde aynı işleme devam edin. 2 zincir çekin ve 11 trabzan yapın.

renkli-bebek-battaniyesi

İlk başta 3 zincir çekerek başlayın. Sonraki turda da yine aynı işlemi tekrarlayın. 3 zincir çekin ve 15 trabzan yapın. Aralarda 2 zincir çekin. Motif bittiğinde kare şeklinde bir görünüm alacaktır. Aynı motifin yarım halini örmek için yine sihirli halka ile başlayın. 3 zincir çekin ve yanına 2 trabzan yapın. Dönün ve 4 zincir çekin. Yanına 6 trabzan yapın. 2 zincir çekip 7 trabzan daha yapın. Dönün ve diğer turda aynı işlemi tekrarlayın. Tekrar dönün ve aynı işlemi tekrar edip bitirin. Yarım motif de bittikten sonra battaniyeyi birleştirmeye başlayın. Farklı renklerde ördüğünüz motifleri bir araya getirerek, sık iğne örerek birleştirin. Battaniyeyi birleştirmek için motifleri karşılıklı olarak getirip sık iğne ile örün ve birleştirin. Köşelerde zincir çekerek birleştirme işlemine devam edebilirsiniz. Renkli battaniye yapılışını böylece tamamlamış olursunuz. Birbirinden farklı renklerde ördüğünüz motifleri bir araya getirdiğinizde, ortaya çıkan battaniyeye siz bile hayran kalacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ