Canım Anne

Renk Oluşturma Tablosu – Yeni Renkler Oluşturma

Renk Oluşturma Tablosu – Yeni Renkler Oluşturma

Çocukların çok hoşuna gidecek olan ana renklerden yeni renkleri oluşturmak için yapılması gereken tüm aşamaları sizler için derledik. 

Özellikle anaokulu çağındaki küçük çocuklar için renkleri öğretirken eğlenceli bir şekilde bunu yapabilirsiniz. Çocuklar eğlenerek öğrendikleri konuları asla unutmazlar. bu yüzden öğretmenler genellikle onlara eğlenecekleri şekilde bilgileri öğretmeye çalışırlar.

Doğada 3 adet renk bulunmaktadır. Diğer renkler bu 3 ana rengin birleşiminde, açılmasından yada koyulaştırılması ile elde edilmiştir. 3 ana renk kırmızı, sarı ve mavi renkleridir. Bu üç rengi birbiri ile karıştırıp yeni renkler elde edebilirsiniz. Ara renkler ise ana renklerin karışımından elde edilen renklerdir. Ayrıca güneşten yansıyan ışığı doğrudan emen siyah ve beyaz renkleri de vardır. Bu renkler güneş ışığının etkisi ile kendisini belli ettirmektedir. Siyah ve beyaz renkleri de renk karışımı yaparken kullanabilirsiniz.

Renk Oluşturma

Renk oluştururken istediğiniz sayıda ve renkte olan tonları karıştırabilirsiniz. Hobi olarak ve eğlenme amaçlı yapabileceğiniz yeni renkleri istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ana renkleri kullanıp açık renkler ile karıştırınca genellikle açık tonda renkler elde edersiniz. Açık renkleri açık renklerle karıştırınca yine açık bir renk ortaya çıkar. Aynı şekilde koyu- koyu renk karışımından da koyu renk ortaya çıkar. Bir rengin açık tonlarını elde etmek için beyaz renk ile karıştırabilirsiniz. Aynı şekilde bir rengin koyu renklerini elde etmek için ise siyah renk kullanabilirsiniz.

Ana ve Ara Renkler

Renk Oluşturma Tablosu

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi