Canım Anne

Türkiye Tarım Haritaları

Türkiye Tarım Haritaları

Tarım bir ülkenin kalkınmasını sağlayan en önemli ekonomik kriterlerden biridir. Türkiye’de hangi tarımların yapıldığı detaylı olarak tarım haritalarından öğrenebilirsiniz.

Tarım ülkemizin önemli geçim kaynaklarından biridir. Türkiye önemli tarım kaynaklarına sahiptir. Tarım geliştikçe dışarıya ürün satma artar ve dışarıdan ürün alma da zamanla azalır. Verimli toprakların olduğu Türkiye’de çeşitli tarım kolları mevcuttur.

Bölgeden bölgeye tarım değişir. Toprak yapısı, mevsim, kuraklık, yağmur, bitki örtüsü tüm bunlar tarımı değiştiren etkenlerdir. Her bitki, her ürün belli yerlerde yetişir. Örneğin fındık Karadeniz’de yetişir. Çünkü fındığın yetişmesi için ılıman bir iklim ve yağmur gereklidir. Pamuk ise kurak bölgelerde yetişir. Adana, Urfa gibi bölgelerimizde pamuk tarımı yapılmaktadır.

Türkiye’nin en önemli tarım kollarından biri şeker pancarıdır. Şeker pancarı ülkemizin çoğu yerinde üretilmektedir. Son zamanlarda şeker fabrikaları özelleştirildiği için büyük tepki toplamıştır. Çünkü ülkemizin tarımsal kalkınmasında şeker pancarının ve fabrikalarının önemli bir yeri bulunmaktadır. Türkiye’nin önemli tarım kaynaklarını ve hangi bölgelerde ne kadar yetiştirildiklerini aşağıdaki tarım haritalarından görebilirsiniz.

Türkiye Tarım Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi