Renkli Şömentabl Örnekleri

Dantel bizim yöremizin kadınları için vazgeçilmez bir tutku gibidir. Çeyiz sandıklarımızı süsleyen dantel parçalar, evlerimizin şıklığına şıklık katmaktadır. Dantelin zarafeti her alana, he odaya fazlasıyla yakışmakta ve renk katmaktadır. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan dantel modelleri olmasıyla beraber güncel, yeni modeller de mevcuttur. El emeği ürünlere verilen değer gün geçtikçe artmakta, yeniden değerlenmektedir.

Dantel motifi ile yapılmış çok fazla ürün, parça vardır. Mutfaklarımızı süsleyen peçeteler, perdeler, buzdolabı örtüleri olduğu gibi salonlarımızda kullandığımız vitrin takımları, masa örtüleri, şömentablları, yatak odalarımızda kullandığımız birbirinden şık oda takımları, nevresim takımları bunlardan sadece birkaçıdır. Dantelin kullanım alanı gün geçtikçe artmaktadır.

Dantel parçalardan biri de şömentabllardır. Şömentabl örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Birbirinden şık ve gösterişli modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Şömentabl dantelleri bütün şekilde örüldüğü gibi parçaların birleştirilmesi ile oluşan modelleri de vardır. Ancak bütün şekilde örmek zor olacağından daha çok parçaların birleştirilmesi şeklinde örülmektedir.

Şömentabl modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Şömentabl kare şekilde örülebileceği gibi oval, yuvarlak, dikdörtgen gibi farklı formlarda örülenleri de mevcuttur. Siz hangi formu daha çok seviyorsanız ve tercih ediyorsanız o türdeki örnekleri inceleyebilirsiniz.

Şömentabl daha çok beyaz ip kullanılarak örülmektedir. Ancak günümüzde renkli şömentabl örnekleri de fazlasıyla ilgi kaynağı olmayı başarmıştır. Eskisi gibi danteller sadece beyaz iplerle örülmekle kalmayıp renkli modellere de geçiş yapılmaya başlanmıştır. Şömentabl yapmak istiyorsanız tek renk ile örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak farklı modeller de ortaya çıkarabilirsiniz.

Sizde birbirinden harika renkli Şömentabllar için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Resimli anlatımlı görselleri takip ederek sizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ